Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Prečo Tarkovič najlepšieho hráča vystriedal? Žiaril aj Kucka

Prémiový obsah
Juraj Berzedi|13. nov 2020 o 00:07

Hodnotíme výkony slovenských hráčov.

BELFAST. Slovenskí futbalisti postúpili na budúcoročné majstrovstvá Európy, keď vo štvrtok večer zdolali v Belfaste Severné Írsko 2:1 po predĺžení.

Výkony slovenských reprezentantov vo finále baráže sme hodnotili na stupnici od 1 do 10, pričom platilo, že čím vyššia známka, tým lepší výkon hráč podal.

Marek Rodák – 7

Keď je Rodák v bráne, nikdy neprehráme. Dokázal to vo svojom treťom reprezentačnom zápase.

Najviac práce mal pri centrovaných loptách, pri ktorých bol istý a odvážny. Viackrát musel spoluhráčom pomôcť aj solídnou rozohrávkou. Výborne nahradil Martina Dúbravku.

Peter Pekarík – 7

Obranca Herthy Berlín podal svoj tradičný výkon. Bol pozorný, spoľahlivý v defenzíve a snažil sa podporovať aj útočnú fázu.

Ukázal výborný fyzický fond. Bol jedným z mála hráčov na ihrisku, ktorí vydržali vo vysokom tempe 120 minút.

Ľubomír Šatka – 7

Bol najväčším prekvapením v slovenskej zostave. Napriek tomu odohral solídny zápas. Dominoval najmä vo vzdušných súbojoch, ale dôležité zákroky predviedol aj na zemi. Za celý zápas neurobil vážnejšiu chybu.

Milan Škriniar – 8

Bol kľúčovým slovenským hráčom pri rozohrávke. Všetky lopty sa snažil riešiť konštruktívne, vedel vyviezť loptu.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články