Hirscher potvrdil suverenitu a vyhral záverečný obrovský slalom sezóny

Marcel Hirscher pózuje s malým glóbusom za víťazstvo v klasifikácii obrovského slalomu. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. mar 2017 o 20:18

Rakúšan vybojoval vo Svetovom pohári už štyridsaťpäť víťazstiev.

ASPEN. Marcel Hirscher podal ďalší dôkaz o tom, že veľký aj dva malé glóbusy za mužské súťaže vo Svetovom pohári v alpskom lyžovaní v sezóne 2016/2017 sú v správnych rukách. Fenomenálny Rakúšan ovládol aj záverečný obrovský slalom súťažnej zimy v rámci finále Svetového pohára v americkom Aspene.

O 53 stotín sekundy zdolal Nemca Felixa Neureuthera, ktorý bol lídrom po prvom kole. O 1,19 sekundy na treťom mieste zaostal Francúz Mathieu Faivre.

293 bodov

mal náskok Marcel Hirscher v klasifikácii obrovského slalomu pred druhým Francúzom Mathieu Faivrem.

Hirscher v práve vrcholiacom ročníku SP vyhral štyri obrovské slalomy a dva slalomy a v oboch technických disciplínach pridal aj zlaté medaily na majstrovstvách sveta v St. Moritzi.

Hirscher suverénne získal malý glóbus

Už pred vyvrcholením sezóny v obrovskom slalome bolo isté, že malý glóbus si vybojoval práve Hirscher, zároveň predčasne aj majiteľ malého glóbusu za slalom a rekordný šiesty raz aj veľkého v sumáre všetkých disciplín SP.

Hirscher triumfoval v sezónnom hodnotení obrovského slalomu suverénne s náskokom 293 bodov pred Francúzom Mathieuom Faivrem.

Slovák Andreas Žampa má za sebou najlepšiu sezónu v kariére. V súčte obrovského slalomu v deviatich pretekoch nazbieral 21 bodov, čo mu stačilo na 43. miesto.

Posledný obrovský slalom sezóny ovládol Marcel Hirscher: fotogaléria

18.3.2017

Hirscher zvýšil počet víťazstiev na podujatiach Svetového pohára na 45, tých z obrovského slalomu má už 22. Okrem toho figuruje v štatistikách FIS 107-krát v prvej trojke na konci pretekov SP. "Mal som k dispozícii skvelo nastavené lyže a celkovo technické zázemie bolo skvelé," cituje Hirschera portál laola1.at.

"Výborne to fungovalo už predtým v Kranjskej Gore, teraz sa to len potvrdilo. Momentálne sa cítim veľmi dobre. Tlak už opadol a vtedy sa lyžuje výborne."

Slovák na štarte chýbal

"Som pretekár, ktorý chce stále víťaziť. Neprišiel som do Aspenu, aby som zažil pekný záverečný víkend v sezóne. Ten pekný víkend je vtedy, keď som na svahu dostatočne rýchly," dodal čerstvo dvadsaťosemročný Hirscher.

V poslednom mužskom obrovskom slalome ročníka sa predstavilo 27 pretekárov, ktorí si vybojovali právo účasti na základe celosezónnych výsledkov.

Slovenský reprezentant medzi nimi chýbal.

117.Andreas ŽampaSR21 b

Domov»Zimné športy»Hirscher potvrdil suverenitu a vyhral záverečný obrovský slalom sezóny