Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Heister už nie je trénerom hádzanárov, nahradí ho Martin Lipták

Zoltán Heister už nie je trénerom slovenských hádzanárov. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 21. máj 2015 o 10:31

Zoltán Heister odstúpil zo svojej funkcie po neúspešných výsledkoch v kvalifikácii majstrovstiev Európy 2016.

BRATISLAVA. Hádzanárska reprezentácia mužov Slovenska je oficiálne od pondelka bez trénera.

Slováci sú už bez šance na postup na šampionát v Poľsku.

"Správna rada Slovenského zväzu hádzanej na svojom pondelkovom zasadnutí prijala rezignáciu Zoltána Heistera na post kormidelníka národného tímu mužov," uvádza sa v oficiálnom stanovisku SZH.

Na dva roky

Vedenie SZH malo pôvodne oznámiť meno Heisterovho nasledovníka najbližší pondelok 25. mája. Napokon tak urobilo už vo štvrtok. Hádzanársku reprezentáciu mužov Slovenska povedie Martin Lipták.

Trénersko-metodická rada SZH sa údajne rozhodovala medzi Liptákom a českým koučom Petrom Hrachovcom, ktorý je momentálne manažérom a asistentom vo švajčiarskom klube Pfadi Winterthur a aj asistentom trénera švajčiarskej mužskej reprezentácie Rolfa Bracka.

"Predbežne sme sa dohodli na dva roky. To bola aj jeho požiadavka. Národný tím teda povedie v dvoch nasledujúcich kvalifikáciách o postup na MS 2017 a ME 2018. Potom našu spoluprácu vyhodnotíme," povedal prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša.

Opäť nájsť hernú tvár

Martin Liptáka, ktorý je na klubovej úrovni trénerom úradujúceho vicemajstra HC Sporta Hlohovec, nečaká jednoduchá úloha.

"V ostatných troch rokoch sme chýbali na šampionátoch a nepredstavíme sa ani na budúcoročných ME, pri žreboch sme padli do tretieho výkonnostného koša. Cieľom je vrátiť sa na predchádzajúce pozície, stabilizovať výkonnosť a opäť nájsť hernú tvár reprezentácie," vyjadril sa Holeša pre agentúru SITA.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.