Hamšík začal sezónu gólom a výhrou, AC prehralo

SITA|26. aug 2012 o 19:59

Neapol zvíťazil v Palerme, AC Miláno nestačilo doma na Sampdoriu. Úspešne začal sezónu aj Kuckov FC Janov.

RÍM. V prvom kole nového ročníka Serie A vyhrala janovská Sampdoria na pôde AC Miláno 1:0.

Na Štadióne Giuseppeho Meazzu rozhodla hlavička hosťujúceho obrancu Andreu Costu v druhom polčase.

AC malo síce prevahu a v zápase si dokázalo vypracovať viaceré šance, no najmä vďaka viacerým výborným zákrokom brankára Sampdorie Sergia Romera sa napokon z víťazstva tešil janovský tím.

Kľúčový Hamšík

Hneď v úvodnom kole sa strelecky presadil slovenský stredopoliar SSC Neapol Marek Hamšík.

Jeho presný zásah v nadstavenom čase prvého dejstva súboja na ihrisku Palerma znamenal vedenie 1:0 pre Partenopei, triumf poistil v druhom polčase Cristian Maggio. Do gólovej pozície ho parádne vysunul Hamšík.

V závere ešte prikrášlil úspech hostí Edinson Cavani.

Víťazný vstup do sezóny má za sebou Juraj Kucka, jeho FC Janov zdolal Cagliari doma 2:0. Vyhralo aj Chievo Verona Pavla Farkaša, ktoré si poradilo s Bolognou 2:0, slovenský stopér však presedel celý duel iba na lavičke.

Weiss neuspel

Nováčikovskú daň si na úvod vybrala Pescara v základnej zostave so slovenským reprezentantom Vladimírom Weissom.

Pescarčaqnov vyškolilo Inter Miláno, ktoré na jeho trávniku vyhralo presvedčivo 3:0. Weiss odohral celý duel a videl na začiatku stretnutia žltú kartu za nafilmovaný pád.

Ďalším prekvapením kola je domáca strata bodov od AS Rím - "vlci" takmer museli skloniť hlavy pred Cataniou, ale v čase 90.+1 zachránil aspoň bod pre "giallorossi" Nicolas Lopez.