Hamšík by v Liverpoole mohol nahradiť Alonsa

Marek Hamšik možno oblečie rovnaký klubový dres ako Martin Škrtel.
Marek Hamšik možno oblečie rovnaký klubový dres ako Martin Škrtel. (Autor: SITA)
TASR|3. júl 2009 o 12:12

Anglický futbalový klub FC Liverpool sa zaujíma o stredopoliara Udinese Gaetana D`Agostina. Špekuluje sa však aj o tom, že ak by z klubu odišiel Xabi Alonso, Liverpool by ho rád nahradil Markom Hamšíkom.

TURÍN. Anglický futbalový klub FC Liverpool, v ktorom pôsobí aj slovenský reprezentačný obranca Martin Škrtel, sa zaujíma o stredopoliara Udinese Gaetana D`Agostina. Špekuluje sa však aj o tom, že ak by z klubu odišiel Xabi Alonso, Liverpool by ho rád nahradil Markom Hamšíkom.

Udinese za D`Agostina požaduje 15,4 miliónov libier, sám hráč by však radšej išiel do Juventusu. Alonsovo meno sa rovnako spájalo s Juve, ale medzi usilovných záujemcov sa pridal aj Real Madrid. Server timesonline.co.uk vo štvrtok informoval, že v prípade odchodu Xabiho Alonsa by sa k Martinovi Škrtelovi mohol v tíme "The Reds" pripojiť ďalší Slovák Marek Hamšík.

Spletitý vzťah Juve-Pool umocňuje aj fakt, že noviny z Apeninského polostrova skloňovali aj meno Hamšíka v súvislosti s prestupom do tímu "starej dámy". Prezident Juventusu Giovanni Cobolli Gigli pre webstránku calciomercato.it odmietol akékoľvek fámy o príchode Alonsa či Hamšíka, potvrdil však blízkosť uzavretia kontraktu s D'Agostinim.

"Môžeme potvrdiť vážny záujem o D'Agostiniho, ale o spojení Alonsa s Juventusom som si prečítal len v médiách. A Hamšík? O tom naozaj nič neviem," odmietol "kačice" Cobolli Gigli.

Nachádzate sa tu:
Domov