Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Hádzanársky Prešov potvrdil, že chce za trénera Trtíka

Skúsený Trtík by sa vrátil do dôverne známeho prostredia. (Autor: SITA)
SITA|25. aug 2015 o 11:37

Rastislav Trtík by sa mal od 1. septembra oficiálne stať koučom hádzanárov Tatrana Prešov.

PREŠOV. Hádzanárov Tatrana Prešov povedie v nastávajúcej sezóne Rastislav Trtík. Úradujúci slovenský šampión plánuje oficiálne oznámiť jeho vymenovanie do funkcie v najbližších dňoch.

"Chceme, aby bol od 1. septembra už oficiálne naším trénerom," potvrdil pre agentúru SITA generálny manažér Tatrana Branko Benko.

Potvrdili sa tak indície, ktoré už po odvolaní predchádzajúceho kouča Petra Dávida jednoznačne naznačovali, že na lavičku Šarišanov sa vráti Trtík.

Klub síce koncom júna avizoval, že meno nového kormidelníka bude známe v krátkom čase a nevylúčil, že v okruhu možných kandidátov bude aj niekto z mládežníckych trénerov - Stanislav Kolpak, Marek Gernát či Roman Lamač.

Napokon však siahol po osvedčenej a logickej voľbe, keďže Trtíka ´šéfstvo´ Tatrana poverilo v rámci výpomoci na dva mesiace vedením letnej prípravy.

Situáciu s angažovaním 54-ročného kouča komplikoval jeho platný zmluvný vzťah s nemeckým druholigovým HC Empor Rostock.

Tam ako tréner skončil vlani v septembri, počas tohto leta sa objavila informácia, že dostal výpoveď z kontraktu, ktorý mal trvať do konca sezóny 2015/16.

Po usporiadaní zmluvných záležitostí by však už mohol byť voľný pre angažovanie do prešovských služieb.

Košický rodák v minulosti už v metropole Šariša úspešne pôsobil v období rokov 2008 - 2011, keď s Tatranom získal na domácej scéne všetky trofeje.

Súvisiace články