Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hádzanárky sa pripravujú na baráž o majstrovstvá sveta

Na ME prehrali slovenské hádzanárky s Holandskom 20:30. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 17. mar 2015 o 14:53

V prípravných zápasoch nastúpia slovenské hádzanárky proti tímu, ktoý hrá najrýchlejšiu hádzanú na svete.

BRATISLAVA. Slovenské reprezentantky v hádzanej sa zišli v Bratislave už v kompletnom zložení pred zápasmi v Holandsku v rámci prípravy na júnovú baráž MS 2015. Podľa trénera Dušana Poloza je v tíme výborná atmosféra a káder je po zdravotnej stránke v poriadku.

"Menšie problémy mala len Lucka Gubíková, ktorú trápila teplota, ale k tímu sa pripojila včera večer. Voľno dostala v sobotu a nedeľu, no dnes je už v plnej tréningovej záťaži. Od hráčok nie sú žiadne sťažnosti a verím, že za tento týždeň odvedieme kus práce," uviedol tréner Dušan Poloz.

Silný a rýchly súper

Slovenky mali pôvodne v pláne odohrať s Holanďankami tri prípravné stretnutia. Dva oficiálne zápasy v piatok (20. marca) o 20.00 h a v sobotu (21. marca) o 16.00 h v Arnheme. Deň predtým by sa oba tímy mali stretnú aj v neoficiálnom súboji. Program však zrejme prejde ešte zmenou.

"Momentálne riešime jednu vec a to, že by sme prvý zápas s Holanďankami zrušili. Práve holandská strana prišla s návrhom, aby sme mali spoločný tréning. Bolo by to niečo nové. Ja osobne som tomu podľahol, bolo by to príjemné spestrenie. Každého to môže len obohatiť. Určite by sme sa mali od nich čo učiť," zdôraznil hlavný kormidelník.

Slovenky majú navyše Holanďankám čo oplácať. Na decembrových ME im podľahli jednoznačne 20:30.

"Holanďanky sú v plnej sile, vybrali sme si ich pretože hrajú najrýchlejšiu hádzanú na svete. Tím je kvalitnejší ako ten náš. Ja osobne si však zakladám na kvalitnej príprave a náročných súperoch, takže takého súpera sme privítali," pokračoval Poloz, ktorý chce dať priestor novým hráčkam.

"Systém hry nechceme zmeniť. Niekoľko hráčok tu však nie je, pretože chceme okysličiť tím. Chceme dať priestor aj hráčkam, ktoré na šampionáte neboli. Ja dávam priestor širšiemu kádru a vážim si hráčky, ktoré aj po niekoľkých neúspešných pokusoch, nikdy neodmietnu prísť," dodal.

Baráž proti Španielkam

Slovenky budú v júni bojovať o účasť na tohtoročnom svetovom šampionáte v Dánsku v baráži so strieborným tímom z ME 2014 Španielskom. Zverenky trénera Poloza nastúpia najskôr 6./7. júna na palubovke súpera, domáca odveta sa bude hrať 13. alebo 14. júna.

Nominácia hádzanárok SR na prípravné zápasy s Holandskom:

brankárky: Lucia Gubiková (Iuventa Michalovce), Žaneta Tóthová (Stella Saint-Maur/Fr.), Adriana Medveďová (Bemaco Prešov)

pivotky: Eva Minárčiková (Sokol Poruba), Dominika Horňáková, Patrícia Wollingerová (obe Iuventa Michalovce)

krídelníčky: Lucia Súkenníková (Baník Most), Terézia Szöllösiová (Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (Slovan Duslo Šaľa), Natália Szökeová (Slávia Partizánske)

spojky: Katarína Dubajová (Olimpia-Beskid Nowy Sacz), Martina Školková (Cercle Dijon), Simona Szarková (Baník Most), Monika Rajnohová (Slavia Praha), Klaudia Michnová (Slávia Partizánske), Silvia Szücs (SVG Celle), Tetyana Trehubová (Iuventa Michalovce)

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.