Hádzanárky michalovskej Iuventy deklasovali Senec

(Autor: TASR)
SITA|17. sep 2011 o 20:11

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 3. kola spoločnej slovensko-českej ligy hádzanárok - WHIL (Women´s Handball International League).

Hádzanárky michalovskej Iuventy deklasovali v 3. kole WHIL Senec.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 3. kola spoločnej slovensko-českej ligy hádzanárok - WHIL (Women´s Handball International League) 2011/2012:

Handball Club Zlín - DHC Slavia Praha 27:30 (13:15)

Najviac gólov: Poznarová 6/1, Salčáková 5/3, Marčíková 4, Štěrbová 4/1 - K. Černá 12/3, Romanczinová a Jačková po 5

Pok. hody: 5/5 - 3/3, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Skružný a Kavulič (obaja ČR), 145 divákov

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh. V jeho druhej časti si však hostky vypracovali mierny náskok a do kabín odchádzali za dvojgólového vedenia 15:13. Zlínu sa po prestávke už nepodarilo otočiť vývoj, keď ani raz nedokázal zmazať gólový rozdiel. Slavia aj vďaka streleckému koncertu Kláry Černej, autorky 12 gólov, zvíťazila 30:27.

DHK Zora Olomouc - Slávia UDHK ŠG Nitra-Sereď 37:24 (19:10)

Najviac gólov: Růžičková 8, Kelarová, Huráňová po 6 - Tulipánová 7, Bíziková a Vargová po 4/1

Pok. hody: 1/0 - 4/2, vylúčené: 1 - 1, rozhodovali: Králíček a Letev (obaja ČR), 165 divákov

Zápas bol jednoznačne v réžii domáceho tímu. Hráčky Olomouca si schuti zahrali. Už po prvom polčase mali výrazný 9-gólový náskok (19:10). Postupne sa na palubovky dostali všetky domáce hráčky, ktoré dosiahli v súboji s nováčikom súťaže vysoké víťazstvo

DHC Sokol Poruba - HK Danlog Partizánske 33:31 (19:17)

Najviac gólov: Dubajová 9, Vítková 6 - Košíková 8, Michnová 7, Blažeková 6

Pok. hody: 5/5 - 3/2, vylúčené: 5 - 4, rozhodovali: Kosmák a Simu (obaja ČR), 400 divákov

Poruba viedla v 11. min už 9:3, no hráčky Partizánskeho vďaka kvalitnej obrane znížili do polčasovej prestávky na rozdiel iba dvoch gólov. V druhom polčase sa oba tímy doťahovali, ale v závere skúsené hráčky Poruby Vítková a Dubajová rozhodli o víťazstve

Iuventa Michalovce - ŠKP Piccard Senec 44:20 (24:10)

Najviac gólov: Bachirievová 9/4, Hollá 6, Szöllösiová a Polláková po 5 - Neštická 5, Kurčinová 5/2, Koníková 4

Pok. hody: 6/5 - 5/3, vylúčené: 5 - 4, rozhodovali: Daňo a Sabol (obaja SR), 800 divákov

Domáce hráčky o svojom vysokom víťazstve rozhodli už v I. polčase, ktorý vyhrali o 14 gólov. Po zmene strán dal tréner slovenského šampióna príležitosť aj hráčkam z lavičky. Iuventa napokon uštedrila súperovi debakel 44:20.

HK Slovan Duslo Šaľa - TJ Sokol Písek 32:30 (15:13)

Najviac gólov: Trochtová 10, Bérešová 5, L. Weibelová 4 - I. Luzumová 11/2, Vrabcová a Borovská po 4

Pok. hody: 3/3 - 2/2, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Haščík a Oťapka (obaja SR), 300 divákov

V I. polčase boli lepšie hostlky, domáce sa dostali do vedenia až v jeho závere a na prestávku odchádzali za priaznivého stavu 15:13. Po zmene strán získali Šalianky v 53. min šesťgólový náskok. Potom však poľavili, čo súperky využili na zníženie skóre. Duslo však víťazstvo z rúk nepustilo (32:30).