Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Hádzanári postúpili, budú v treťom koši

22. jan 2007 o 00:00

Slováci postupujú do II. fázy kvalifikácie MEz druhého miesta.

BREST. Slovenskí hádzanári postúpili do júnového play off majstrovstiev Európy 2008 v Nórsku. V piatkovom žrebovaní budú v treťom koši, rozhodla o tom prehra v záverečnom zápase I. fázy kvalifikácie ME v Breste s Bieloruskom 27:29.

Bielorusi sa s plným počtom bodov stali víťazmi skupiny a Slováci obsadili druhú priečku, ktorá znamená, že sa vo vyraďovacej fáze (prvý zápas 9./10. júna a odveta o týždeň neskôr) stretnú s niekým zo šestice z prvého koša – Slovinskom, Poľskom, Českom, Maďarskom, Islandom alebo Ukrajinou.

Naši spočiatku s Bielorusmi, ktorých hnala vypredaná hala Viktoria s kapacitou 3700 divákov, nielenže držali vyrovnaný krok, ale po prvom polčase vyhrávali 15:14. Po obrátke naši hráči reagovali na niekoľko sporných verdiktov bulhar­ských rozhodcov stratou koncentrácie, čo sa prejavilo v zahodených vyložených šanciach a v technických chybách.

Zoltán Heister, tréner SR: „Vedeli sme, že domáci budú mať viac ako obligátnych päť percent, no chlapci si nezachovali chladné hlavy a púšťali sa do zbytočných debát s rozhodcami. Vznikli z toho početné chyby v koncovke a v rozohrávke. Náš tím má však perspektívne jadro, aj keď ešte určite doň zapracujeme v súčasnosti zranených hráčov.“

Fakty 1. skupiny

Sobota: Moldavsko - Slovensko 25:42 (11:19), najviac gólov našich: Antl 8, Tumidalský 6, D. Valo 4. Cyprus - Bielorusko 23:31 (11:19).Nedeľa: Bielorusko - Slovensko 29:27 (14:15), M. Valo a Volentics po 5, Kukučka a M. Straňovský po 4.

Súvisiace články