SITA|21. sep 2011 o 21:13

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 5. kola hádzanárskej extraligy mužov 2011/2012.

Hádzanári Bardejova vyhrali v Považskej Bystrici, Hlohovec uspel v Michalovciach.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 5. kola hádzanárskej extraligy mužov 2011/2012:

ŠKP Bratislava - HK Topoľčany 27:23 (16:12)

Najviac gólov: Štepanovský 6/2, Volentics a Mikuš po 5 - Kovačech 6, Bačík a Kopecký po 5

Pok. hody: 3/2 - 2/1, vylúčení: 6 - 5, rozhodovali: Sivák a Dvorský, 150 divákov

Vo vyrovnanom a bojovnom stretnutí usepli hráči domáceho ŠKP Bratislava, ktorí počas celého duelu viedli. V prospech Bratislavčanov rozhodlo menej chýb a presná streľba.

MŠK Považská Bystrica - MHC Bardejov 20:23 (9:10)

Najviac gólov: Vallo 5, Adamčík a M. Kozák po 3 - Babjak 6/1, Mazúr 5, Orlovský 4,

Pok. hody: 2/2 - 1/1, vylúčení: 2 - 2, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 400 divákov

Úvod zápasu bol z obidvoch strán rozpačitý. Po vyrovnanom začiatku druhého polčasu sa od 45. min začali presadzovať hostia, keď v 48. min viedli 16:14. Bardejovčania si napokon umnou hrou ustrážili vedenie až do konca.

1. MHK Košice - HC Štart Nové Zámky 34:28 (17:14)

Najviac gólov: Hruščák 11/2, Fuňak 9, Hriňák 5 - Rábek 8/1, Kurka a Tůma po 5

Pok. hody: 2/2 - 3/2, vylúčení: 3 - 8, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula ml., 200 divákov

Novozámčania vyrukovali na domácich s tlakom, ktorý však vydržal iba niekoľko úvodných minút. Následne vzali opraty zápasu do vlastných rúk Košičania a víťazstvo si už nedali vziať. Domáci dominovali vo všetkých herných činnostiach, využivali chyby hráčov HC Štart a napokon zaslúžene zvíťazili.

HC winLand Michalovce - HC SPORTA Hlohovec 20:24 (10:14)

Najviac gólov: Tibulevič 4/2, T. Urban 4/1,Gamrát a Holdoš po 3 - F. Zaťko 7/2, L. Ďuriš 6/4, Dudáš 5

Pok. hody: 6/4 - 8/6, vylúčení: 3 - 1, rozhodovali: Daňo a Sabol, 1000 divákov

Hlohovčania, ktorý boli jednoznačne lepším družstvom, sa v 8. min ujali vedenia 4:3 a od tohto momentu už nepustili opraty zápasu z rúk. V prvom dejstve si hostia vypracovali štvorgólový náskok, ktorý dokázali udržať. Ďuriš, Zaťko, Mažár a Dudáš zaznamenali 22 z celkovo 24 gólov HC SPORTA.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Hádzanári Bardejova vyhrali v Považskej Bystrici, Hlohovec uspel v Michalovciach