Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hádzaná: V Interlige na úvod slovenský šampión proti vicemajstrovi z Čiech

SITA|Publikované 6. sep 2007 o 11:01

BRATISLAVA 6. septembra (SITA) - Počas nadchádzajúceho víkendu 8. - 9. septembra sa začne 6. ročník spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL). Opäť sa v interlige žien predstaví 12 účastníkov, ...

BRATISLAVA 6. septembra (SITA) - Počas nadchádzajúceho víkendu 8. - 9. septembra sa začne 6. ročník spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL). Opäť sa v interlige žien predstaví 12 účastníkov, po šesť z oboch krajín. Tituly národných šampiónov obhajujú Iuventa Michalovce (tretíkrát za sebou bola aj celkovým víťazom WHIL) a DHC Slavia Praha. Po dlhom čase bude medzi elitou chýbať Slávia Partizánske, ktorú po odrieknutí účasti zo strany víťaza I. slovenskej ligy ŠŠK Bernolákova Košice nahradil HK Nitra. Nitrianky sa vracajú do WHIL po štyroch ročníkoch pauzy. Premiéra v súťaži čaká českého nováčika z Jindřichovho Hradca, ktorý v menoslove účastníkov vystriedal Kunovice.

Základnú časť súťaže pozostávajúcej z 22 kôl odohrajú družstvá systémom doma - vonku. Potom nasleduje nadstavbová časť - tzv. národné play off, do ktorého postúpia podľa postavenia v tabuľke štyri najlepšie tímy zo SR i ČR. Semifinále (1. - 4., 2. - 3.), finále aj stretnutie o 3. miesto sa v slovenskom i českom play off hrajú na tri víťazné zápasy (najskôr dva duely i prípadný piaty na palubovke lepšie umiestneného tímu). Noví šampióni budú známi najneskôr 14. mája 2008. Zo súťaže zostupuje najhoršie umiestnený slovenský klub po základnej časti, ktorého nahradí víťaz národnej ligy. V Česku sa uskutoční baráž medzi posledným tímom z WHIL a najlepším prvoligistom.

Vo víkendovom úvodnom kole interligy bude šlágrom sobotňajší súboj slovenského šampióna Iuventy Michalovce s českým vicemajstrom HC Britterm-Slokov Veselí nad Moravou. V rovnaký deň Šaľa privíta nováčika z Nitry, Jindřichov Hradec sa predstaví v domácom prostredí proti Banskej Bystrici. Olomouc sa stretne s ŠKP Štart Bratislava, reprízou z vlaňajšieho 1. kola bude duel Písek - Zlín. Slavia Praha začne púť za obhajobou titulu v nedeľu doma proti Trenčínu.


Program stretnutí 1. kola slovensko-českej interligy (WHIL) v hádzanej žien 2007/2008 (8. - 9. 9. 2007):

sobota 8. septembra:

15.00 h Casta Sokol Písek - HC Zlín, 17.00 TJ Házená Jindřichov Hradec - ŠKP HK Banská Bystrica, 17.30 DHK Olomouc - ŠKP Štart Bratislava, 18.00 HK Slovan Duslo Šaľa - HK Nitra, 18.00 Iuventa Michalovce - HC Britterm-Slokov Veselí nad Moravou

nedeľa 9. septembra:

18.00 h DHC Slavia Praha - HK Štart Trenčín


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.