Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Slovenky potrápili účastníčky svetového šampionátu, napokon tesne prehrali

Slovenská hádzanárka Marianna Rebičová v zápase proti Srbsku. (Autor: TASR)
TASR|29. nov 2020 o 14:52

Po polčase bolo skóre vyrovnané.

TORRELAVEGA. Slovenské hádzanárky neuspeli ani v druhom prípravnom zápase na palubovke Španielska.

S účastníkom decembrového európskeho šampionátu v Dánsku prehrali v nedeľu 22:24, v piatok mu v meste Torrelavega podľahli 21:32.

Zverenky Pavla Streichera sa mali pôvodne v tomto reprezentačnom termíne pripravovať na turnaj prvej fázy kvalifikácie MS 2021 v Luxembursku, no pre momentálnu pandémiu ho odložili na marec budúceho roka.

Prípravný zápas:

  • Španielsko - Slovensko 24:22 (11:11)

Zostava a góly SR: Oguntoyeová, Medveďová, Voržáčková - Trúnková, Dulinová 1, Pastorková, Patrnčiaková 1, Popovcová 4, Pócsíková 1, R. Bíziková 4/2, Bujnochová 7, S. Szarková 2, Barbora Lanczová 1, Bajčiová, N. Némethová 1, M. Rajnohová. Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčené: 4:3

hlas po zápase (zdroj: slovakhandball.sk):

Pavol Streicher, tréner SR: "Dnes to bolo z našej strany oveľa lepšie ako v piatok. V porovnaní s prvým zápasom, na ktorý sme nastúpili prakticky po vystúpení z lietadla, sme sa lepšie pohybovali i bránili.

Predviedli sme kvalitnejší výkon. V prvom polčase sme mali problémy s premieňaním šancí, zahodili sme päť protiútokov a súper do 25. minúty viedol o dva, tri góly. Tentoraz sme lepšie zvládli záver a pred prestávkou sme vyrovnali. V druhom dejstve sa obe družstvá striedali vo vedení. Ešte v 56. minúte bol stav vyrovnaný 21:21.

Nanešťastie, v záverečnej fáze sme nenašli správne riešenia v útoku a nedokázali sme ubrániť vysokú pivotku súpera, ktorá nám tam dala dva góly. Takisto ako v piatok sme nemohli pre zdravotné problémy nasadiť do hry Moniku Rajnohovú (noha) a Kiku Pastorkovú (zlomený nos), ale ináč si zahrali všetky hráčky."

Súvisiace články