Slovenky dosiahli na MS druhú výhru, súperky hrýzli len v úvode

Slovenská hádzanárka Radka Šalatová na MS do 18 rokov. (Autor: slovakhandball/ instagram)
TASR|7. aug 2022 o 14:10

Slovenky zdolali aj druhého súpera z Afriky.

MS v hádzanej hráčok do 18 rokov 2022

Slovensko - Senegal 41:25 (19:11)

Zostava a góly SR: Jakubíková, Kantorisová, Mruškovičová - Kucsera 2, K. Karkušová 1, A. Kormanová, Walterová 1/1, Rendvanská 2, Susíková 4/1, Leštinová 5/1, R. Šalatová 3, Mydlová 8/1, Horňanová 1, Hornyák 5/2, Bačenková 8/3, Ondrijová 1

Rozhodovali: Hussein a Imran (obaja Irak), 50 divákov

Pok. hody: 8/8 - 4/3, vylúčené: 2:3

SKOPJE. Slovenské hádzanárky budú na IX. majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v severomacedónskom Skopje bojovať o konečné 25. miesto.

Vo vyraďovacej časti Prezidentského pohára nadviazali na víťazstvo nad Guineou a v nedeľu zdolali súperky zo Senegalu 41:25.

"Senegalské hádzanárky držali krok len v úvode. Slovenky v ôsmej minúte vyhrávali 5:3 a svoj náskok začali postupne zveľaďovať. Už v prvom polčase si vypracovali pohodlné osemgólové vedenie.

Hneď po zmene strán zvýšili na dvojciferný rozdiel, keď sa v 32. minúte presadila Hornyáková (21:11), a potom až do konca duelu pokračovali v gólostroji.

Súperkám napokon nastrieľali až 41 gólov, pričom najviac viedli o 17 presných zásahov," informoval o priebehu zápasu web slovakhandball.sk.

V poslednom stretnutí na turnaji čakajú zverenky Róberta Popluhára v pondelok od 12:00 h hráčky Argentíny, ktoré zdolali reprezentantky Kazachstanu 30:18.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Slovenky dosiahli na MS druhú výhru, súperky hrýzli len v úvode