Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Hádzaná: Slováci zdolali tesne Rakúšanov

SITA|Publikované 29. dec 2007 o 13:00

BRATISLAVA 29. decembra (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárov zakončila ďalší blok prípravy na januárové ME v Nórsku sobotňajším medzištátnym priateľským stretnutím, v ktorom zvíťazila v hale bratislavského ...

BRATISLAVA 29. decembra (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárov zakončila ďalší blok prípravy na januárové ME v Nórsku sobotňajším medzištátnym priateľským stretnutím, v ktorom zvíťazila v hale bratislavského Domu športu nad Rakúskom 31:30 (16:14). Zverenci trénera Zoltána Heistera sa opäť zídu

2. januára a vzápätí odcestujú na medzinárodný turnaj do Francúzska.

Výsledok - prípravný zápas mužov:

• Slovensko - Rakúsko 31:30 (16:14)

Zostava a góly SR: M. Meluš, Pramuk - Ivanov 1, Petro 5, Dudáš 2, Kozlov 2, Fuňak 3, Szapu 1, Antl 2/1, Faith, Baran 4, Tumidalský 6, J. Hanták ml., Farkašovský, L. Tarhai ml. 4, Mikéci 1

pok. hody: 2/1 - 3/1, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Brunovský a Čanda (obaja SR), 80 divákov

Slováci vo vyrovnanom I. polčase výkonom nenadchli. So súperom sa striedali vo vedení a až v 22. min získali po presnom zásahu krídelníka Fuňaka prvýkrát dvojgólový náskok 13:11. Rakúšanom sa potom podarilo vyrovnať na 13:13 i 14:14, no v záverečnej minúte Tumidalský s Tarhaiom predsa len naklonili misky váh na domácu stranu (16:14). Po zmene strán nastúpili Slováci ako vymenení. Nástup do II. polčasu zvládli výborne a šnúrou šiestich gólov za sebou ušli súperovi na 22:14. Rakúšania po prvý raz prekonali Pramuka v bránke SR až po oddychovom čase v 39. min (22:15). Keď v 57. min svietil na ukazovateli skóre stav 31:27, zdalo sa, že slovenské družstvo dovedie zápas s prehľadom do úspešného konca. Opak bol však pravdou. Rakúsko znížilo na 30:31 a v záverečných sekundách malo vyrovnanie na dosah, ale strela jedného z jeho hráčov skončila v sieti už po uplynutí hracieho času.

Hlas

Zoltán Heister (tréner SR): "Náš výkon sa mi dnes pozdával tak na 60 percent. Začali sme vlažnejšie, počas prestávky sme si však povedali, čo máme hrať a v úvode II. polčasu to aj bolo vidieť. Hneď sme súperovi ušli na rozdiel ôsmich gólov. Potom si niektorí chalani zľahčili situáciu a súperovi lacnými chybami najmä v obrane dovolili skorigovať výsledok, čo ma hnevá."