Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Hádzaná: Šaľa pred odvetou blízko k postupu do štvrťfinále Pohára EHF

TASR|16. feb 2006 o 16:03

Šaľa 16. februára (TASR) - Hádzanárky úradujúceho slovenského majstra sa v úvodnom vystúpení osemfinále Pohára EHF postarali na pôde favorizovaného Ikastu ...

Šaľa 16. februára (TASR) - Hádzanárky úradujúceho slovenského majstra sa v úvodnom vystúpení osemfinále Pohára EHF postarali na pôde favorizovaného Ikastu Bording o príjemné prekvapenie. Na Jutskom polostrove dosiahli prijateľnú dvojgólovú prehru (28:30), ktorá im pred sobotňajšou odvetou so začiatkom o 18.00 h dáva reálne šance na postup do štvrťfinále Pohára EHF.

Ak by to Duslu vyšlo, medzi ôsmimi najlepšími celkami spomínanej súťaže by sa ocitli po piatich rokoch. Šalianky teda majú napriek dvojgólovej prehre reálnu šancu vyradiť v európskej súťaži po prvý raz od sezóny 1999/2000 klub z krajiny aktuálnych olympijských víťaziek. Naposledy prešli v Pohári EHF cez takisto dánsky Frederiksberg IF.

"Ak sa nám podarí zopakovať výkon z prvého stretnutia v Dánsku, máme reálnu šancu na postup. Netreba ale zabúdať, že v domácom prostredí nás ešte čaká mimoriadne náročná odveta," povedala trénerka šalianskeho družstva Darina Braunová.

Sila Šalianok môže spočívať aj v sebavedomí pred vlastným obecenstvom, keďže na domácej palubovke neprehrali v európskych pohárových súťažiach posledné štyri stretnutie. "Pripúšťam, že máme na dosah veľké prekvapenie. Ale zdôrazňujem, že Ikast je protivníkom, ktorý je veľmi nebezpečný aj na palubovke súpera. Z tohto pohľadu bude dôležitý úvod stretnutia a jeho celkový priebeh. Ak sa na začiatku chytíme a bude nám vychádzať streľba, môžeme dvojgólové manko zmazať a začínať de facto od začiatku," doplnila Darina Braunová.

Šaľa si v stredajšom predohrávanom stretnutí šestnásteho kola spoločnej slovensko-českej súťaže hravo poradila s beznádejne poslednými Bánovcami nad Bebravou, ktoré porazila vysoko 43:12. "Príležitosť zasiahnuť do hry dostali všetky dievčatá a dôležité je, že pred sobotňajším stretnutím sú všetky v poriadku," dodala.

Sobotňajšie stretnutie rozhodujú grécki arbitri Georgios Bebetsos a Ioannis Meimaridis.

Súvisiace články