Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Guľa chce byť po zápasoch s Bieloruskom a Gruzínskom usmiaty

Tréner Adrián Guľa. (Autor: TASR/Pavol Zachar)
TASR|13. nov 2019 o 13:37

Reprezentácia do 21 rokov absolvuje prípravný a ostrý kvalifikačný zápas.

BRATISLAVA. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov odohrajú vo štvrtok prípravný duel proti Bielorusku (18.00 h, NTC Senec), ktorý bude generálkou na kvalifikačné stretnutie ME 2021 proti Gruzínsku (pondelok 18. novembra o 18.00 h v Nitre).

Tréner SR 21 Adrian Guľa verí, že oba zápasy sa skončia víťazstvom domácich.

Kouča "sokolíkov" limitovali pri skladbe mužstva početné absencie z dôvodov zranenia, resp. uvoľnenia hráčov pre potreby SR 19. Napriek tomu je optimista.

"Verím, že budeme usmiati a najmä víťazní. To je základ. Prvý zápas je prípravný a potom nás čaká kvalifikačný. V oboch pôjdeme naplno. Chceme, aby aj po zápase s Gruzíncami bola naša kvalifikačná skupina otvorená. Snahu dostať sa na šampionát, to by sme mali nosiť v srdci každý jeden deň," citoval Guľu oficiálny web SFZ.

Náročný novembrový dvojzápas očakáva stredopoliar Peter Pokorný z rakúskeho Lieferingu, čo je rezerva Red Bullu Salzburg.

"Tréneri nám súperov dôkladne rozoberú. Nebudú to ľahké zápasy, budeme sa však snažiť koncentrovať najmä na náš výkon a na naše úlohy na ihrisku. Od klubových spoluhráčov zo Švajčiarska som počul, že Gruzínci sú taktickí, technickí a zdatní. Ak budeme hrať odvážne ako v druhom polčase s Francúzmi, tak si s týmito súpermi dokážeme poradiť," uviedol 18-ročný hráč.

Lídrom tabuľky 2. kvalifikačnej skupiny je Švajčiarsko s troma výhrami z troch zápasov, druhí sú Francúzi, ktorí vyhrali obe svoje stretnutia. Štvrtí Slováci strácajú na tretích Gruzíncov tri body.

Šampionát 2021 sa uskutoční v Maďarsku a Slovinsku, hostiteľské krajiny majú účasť automatickú.

Zvyšných 53 krajín zabojuje v kvalifikácii, na záverečný turnaj postúpia víťazi deviatich skupín a najlepší tím na druhom mieste. Ostatné mužstvá z druhých priečok sa predstavia v play off.

Súvisiace články