Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Guardiola je lysý, lebo si futbal neužíva, rypol si Mourinho

Guardiola už druhú sezónu koučuje Bayern. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 12. sep 2014 o 09:25

Ak si užívate to, čo robíte, neprídete o všetky vlasy, tvrdí Mourinho.

BERLÍN. José Mourinho verzus konkurenční futbaloví tréneri - nekonečná sága sa dočkala ďalšieho pokračovania. Portugalský expert na lavičke anglického klubu FC Chelsea si na diaľku rypol do svojho obľúbeného soka Pepa Guardiolu z mníchovského Bayernu.

"Ak si užívate to, čo robíte, neprídete o všetky vlasy. On má holú hlavu. Guardiolu futbal neteší," citoval 51-ročného Mourinha nemecký denník Bild.

Dvojica si skočila "do vlasov" na minulotýždňovom stretnutí trénerov pod vlajkou Európskej futbalovej únie (UEFA), kde sa diskutovalo aj o výške trávnika.

"Súčasné 3 cm sú priveľa, dĺžka by nemala presiahnuť 1,5 cm. Potom ho polievať pred každým zápasom. Jednoduchý recept, ako spraviť hru rýchlejšou a krajšou," domnieva sa španielsky kouč na lavičke nemeckého majstra. Mourinho kontroval:

"Každý má svoj štýl hry, ktorý by mal byť rešpektovaný. Futbal vie byť pôvabný rôznymi spôsobmi." O osem rokov mladší Guardiola reagoval: "Krása futbalu závisí od trénera. Mourinho preferuje výsledok pred dojmom. Poznám ho a viem, že na tom jedinom mu záleží."

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.