Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Gáboríkovým centrom bude Richards, hrať s ním bude zážitok

Brad Richards. (Autor: TASR)
TASR|14. júl 2011 o 16:43

Gaboríkovi sa nikdy nepodarilo vytvoriť v tejto sezóne chémiu so stredným útočníkom, ktorý by mu adresoval finálne nahrávky. To by sa však malo zmeniť príchodom Brada Richardsa.

NEW YORK. Keď zarába hráč za sezónu 7,5 miliónov dolárov ako jeden z najlepších strelcov zámorskej hokejovej NHL, automaticky sa radí na úroveň, kde sa už neakceptujú výhovorky. Slovenský reprezentant Marián Gáborík o tom vie v New Yorku svoje, v uplynulej sezóne najprestížnejšej hokejovej súťaže na svete zaznamenal len 22 gólov v 62 stretnutiach a počas celého ročníka sa naňho valila kritika. Možno mu však svitá na lepšie časy.

Po tom, ako Gáborík "vymenil" v minulej sezóne piatich centrov bez želaného efektu, v tej nasledujúcej bude mať možnosť nájsť spoločnú hokejovú reč s hviezdnym Bradom Richardsom, ktorý sa sťahuje z texaského Dallasu na Manhattan.

Komentátori pripomínajú, že Richards bude prvým centrom hviezdnych parametrov v Madison Square Garden po Wayneovi Gretzkym, ktorý bol jazdcom naposledy v sezóne 1996/97.

Gáborík: Som nadšený

"Rešpektujem všetkých hokejistov, s ktorými som mohol hrať, ale som nadšený, že budem môcť hrať teraz s Richim," vyhlásil 29-ročný Gáborík pre New York Post. "Sledoval som jeho kariéru a vždy som obdivoval jeho spôsob hry. Spôsob, akým si počína na ľade, akým kontroluje puk a robí tím lepším. Hrať s Richim bude zážitok," dodal.

Slovenský reprezentačný "rýchlik" za viac než šesť desiatok stretnutí stretnutí nenašiel toho správneho muža, ktorý by mu posúval puky, čo je dôvodom jeho relatívne nízkej streleckej potencie, analyzovali po sezóne odborníci.

Krídelník nastúpil 21-krát v päťke s Erikom Christensenom, rovnaký počet zápasov absolvoval na centri s Derekom Stepanom, 14-krát s Arťomom Anisimovom, päťkrát s Václavom Prospalom a raz s Chrisom Drurym. Okrem toho nehral vo viac ako siedmich po sebe idúcich stretnutiach s rovnakým centrom.

Tretím do útoku Avery alebo Dubinsky

Gaboríkovi sa nikdy nepodarilo vytvoriť v tejto sezóne chémiu so stredným útočníkom, ktorý by mu adresoval finálne nahrávky. To by sa však malo zmeniť príchodom Brada Richardsa. Vedenie "jazdcov" s útočníkom podpísalo deväťročný kontrakt na 58,5 milióna dolárov hneď na začiatku tohtoročného otvorenia trhu s voľnými hráčmi.

Tretím do elitného útočného tria by mohol byť Brandon Dubinsky alebo Sean Avery. "Celá formácia je dôležitá. Minulý ročník nevyšiel podľa mojich predstáv, ale beriem to ako dobrú školu a motiváciu byť lepším," uzavrel Gáborík.

Súvisiace články