Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Gáboríka zrejme nevymenia, ostane v Rangers

(Autor: SITA/AP)
TASR|3. apr 2013 o 09:31

Slovenský útočník sa v newyorskom tíme trápi, ale napriek tomu ho asi do konca prestupového obdobia nevymenia.

NEW YORK. Marián Gáborík, ktorý bol v uplynulých týždňoch predmetom rôznych prestupových špekulácií, pravdepodobne zotrvá v tíme NHL New York Rangers. Redaktor Larry Brooks z denníka New York Post informoval, že "jazdci" nakoniec k výmene nepristúpia a trápiaci sa útočník tak zostane súčasťou manhattanského klubu aj po uzávierke transakcií.

"V podstate o neho nie je v lige nejaký veľký záujem. Zdá sa, že Gáborík zostane naďalej v tíme Blueshirts," napísal renomovaný zámorský novinár. Trejdu zrejme bráni jednak Gáboríkov vysoký plat (7,5 milióna dolárov na sezónu) a jednak klauzula o zákaze výmeny v jeho zmluve. Tridsaťjedenročný krídelník sa môže sťahovať len v prípade, že dá k tomu súhlas. Päťročný kontrakt mu vyprší až po sezóne 2013/2014.

Trenčianskeho odchovanca momentálne trápia veľké strelecké suchoty, v posledných 13 vystúpeniach v NHL skóroval iba raz. Vlani tretí najlepší strelec súťaže zaznamenal v 35 zápasoch prebiehajúceho ročníka 19 kanadských (9+10) a osem mínusových bodov. Tréner Rangers John Tortorella ho viackrát preradil do tretieho, resp. štvrtého útoku, kým jeho priemerný pobyt na ľade v úvode sezóny bol okolo 19-20 minút za zápas, v posledných týždňoch klesol na 16-17.

Súvisiace články