Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Gáborík už trénuje a v utorok by mal hrať

Gáborík (vpravo) s Kopitarom. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 8. dec 2014 o 07:46

Slovenský útočník v nedeľu na tréningu korčuľoval v útoku s Kopitarom a Justinom Williamsom.

LOS ANGELES. Hokejový útočník Marián Gáborík absolvoval v nedeľu celý tréning so spoluhráčmi z Los Angeles Kings a očakáva sa, že od utorka by mal oživiť hru momentálne nevýrazného Anžeho Kopitara.

Spolupráca slovensko-slovinskej dvojice fungovala najmä počas tohtoročného play-off. Gáborík v nedeľu korčuľoval na tréningu v útoku s Kopitarom a Justinom Williamsom.

V tomto zložení by mala formácia podľa LAKingsInsider nastúpiť aj v utorok v Buffale. Ak by trenčiansky krídelník nemohol nastúpiť, šancu by dostal na jeho mieste Andy Andreoff.

Gáborík vynechal pre zdravotné problémy v hornej časti tela posledné štyri duely Kings.

"Je to frustrujúce. Snažím sa zachovať pozitívne nastavenie a uisťovať sa, že sa dostanem do bodu, v ktorom budem schopný hrať," uviedol počas liečby pre OC Register Gáborík, ktorý mal zdravotné problémy už v úvode sezóny. Pre zranenie vynechal tréningový kemp a osem októbrových zápasov.

Terajšie zranenie sa mu stalo 25. novembra v zápase v Nashville. O deň neskôr nastúpil na duel v Minnesote, potom ešte trénoval, ale od poslednej novembrovej soboty už absentoval v zostave Kings.

"Snažil som sa hrať so zranením, ale len sa to zhoršovalo," uviedol pre OC Register Gáborík, ktorý strelil v pätnástich stretnutiach štyri góly a pridal rovnaký počet asistencií.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.