Slovákov čaká favorit skupiny, v kádri nechýba najlepší hráč

Slovenskí futsalisti - ilustračná fotografia. (Autor: Lukáš Grinaj - TASR)
TASR|13. jan 2021 o 12:54

Slováci v úvodnom dueli vyzvú Azerbajdžan.

BRATISLAVA. V nominácii trénera slovenskej futsalovej reprezentácie Mariána Berkyho na úvodné dva zápasy kvalifikácie ME 2022 figurujú jedenásti legionári.

Slováci chcú z dvojzápasu štyri body

V kádri nechýba dlhodobo najlepší slovenský futsalista Tomáš Drahovský, ktorý pôsobí v španielskom Futbol Sala Garcia Santa Coloma, či štvorica Gabriel Rick, Matúš Ševčík, Peter Kozár a Martin zdráhal z SK Interobal Plzeň.

Program 3. skupiny:

28. januára: Moldavsko - Grécko (17.30)

29. januára: Azerbajdžan - Slovensko (15.00)

2. februára: Slovensko - Moldavsko (17.00)

Grécko - Azerbajdžan (17.00)

4. marca: Azerbajdžan - Moldavsko (16.00)

Slovensko - Grécko (17.30)

7. marca: Grécko - Slovensko

9. marca: Moldavsko - Azerbajdžan (17.30)

8. apríla: Slovensko - Azerbajdžan

9. apríla: Grécko - Moldavsko

13. apríla: Moldavsko - Slovensko

14. apríla: Azerbajdžan - Grécko (17.00)

Slováci vstúpia do bojov v 3. skupine kvalifikácie v piatok 29. januára o 15.00 SEČ v Baku na palubovke najväčšieho favorita Azerbajdžanu, následne v utorok 2. februára o 17.00 h si v Poprade zmerajú sily s Moldavskom. Ďalším účastníkom skupiny je Grécko.

"Dúfam, že všetko bude dobré a že prvý cyklus úspešne zvládneme. Moje prianie je, aby sme po úvodnom dvojzápase mali na konte aspoň štyri body, čo by bolo naozaj super, ale bude to veľmi náročné," vyjadril sa Berky pre portál futsalslovakia.sk.

Šancu má aj tím na druhom mieste

V marci nastúpia jeho zverenci dvakrát proti Grécku, najskôr štvrtého v Bratislave a o tri dni neskôr na palubovke súpera v Aténach. V apríli sa ôsmeho stretnú doma s Azerbajdžanom a boje v skupine uzavrú trinásteho v Moldavsku.

Tímy v kvalifikácii sú rozdelené do ôsmich skupín po štyroch. Súperi sa medzi sebou stretnú systémom doma - vonku.

Na finálový turnaj ME v holandských mestách Amsterdam a Groningen (9. januára - 6. februára 2022) postúpia ôsmi víťazi skupín a šesť najlepších tímov z druhých miest.

Dva najhoršie tímy z druhých priečok odohrajú baráž o zostávajúcu šestnástu miestenku (14.-17. novembra 2021). Holandsko ako organizátor šampionátu má istú účasť, Slovensko ešte na vrcholnom podujatí neštartovalo.

Nominácia Slovenska

Brankári: Milan Herko (MŠK Žilina FUTSAL), Richard Oberman (Mimel Lučenec), Marek Karpiak (SK Slavia Praha futsal)

Hráči: Tomáš Drahovský (Futbol Sala Garcia Santa Coloma), Gabriel Rick, Matúš Ševčík, Peter Kozár, Martin Zdráhal (všetci SK Interobal Plzeň), Martin Doša (FK Chrudim), Anton Brunovský, Daniel Čeřovský, Martin Směřička, Matúš Kyjovský (všetci Mimel Lučenec), Filip Vaktor (SK Slavia Praha futsal), Marek Belaník, Marián Hudek (MŠK Žilina FUTSAL), Patrik Zaťovič (GSF Gliwice - Futsal), Marko Hudaček (VfL 05 Hohenstein-Ernstthal), Dominik Ostrák (FC Rapid Ústí nad Labem)

Náhradníci: Peter Serbin, Róbert Greško (Mimel Lučenec), Vojtech Turek (CLN CUS Molise), Martin Štrbák (MŠK Žilina FUTSAL), Kristián Medoň (Red Devils Chojnice), Peter Štefaňák (4FSC Bratislava)

Realizačný tím: Marián Berky (tréner), Richard Bačo (asistent trénera), Peter Kočiš (vedúci tímu), Roman Križan (doktor), Alexander Sebestyén (fyzioterapeut), Oliver Miklovič (fyzioterapeut), Marek Kováčik (vedúci výpravy), Matej Kubove (média manažér)

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: