Sobota, 23. októbra, 2021Meniny má Alojzia

Futbalová nedeľa: Ronaldov hetrik a víťazstvá Juve a Chelsea

Útočník Diego Costa v úvode sezóny ťahá Chelsea. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|5. okt 2014 o 09:32

Manchester United proti Evertonu, Trenčín proti Slovanu či Juventus proti AS Rím. To sú zápasy, ktoré ponúkla nedeľa.

BRATISLAVA. Chytí sa Manchester United? Zdolá prvýkrát v kariére Arséne Wenger trénerskeho protivníka Josého Mourinha? Stratí prvé body Juventus alebo AS Rím?

Odpovede na tieto ale aj iné otázky priniesla futbalová nedeľa.

Toto je päť zápasov, ktoré sa v nedeľu oplatilo sledovať.

Španielsko – Primera División – 7. kolo

Real Madrid – Athletic Bilbao 5:0 (2:0)

Góly: 2., 55. a 88. Ronaldo, 42. a 69. Benzema

Predzápasové kurzy: 1,20 - 6,50 - 15,00

Ronaldov gól na 1:0.

Pod triumf favorita sa hetrikom výrazne podpísal Cristiano Ronaldo, ďalšie dva presné zásahy pridal Karim Benzema. Real tak je aktuálne na štvrtej priečke a na vedúcu Barcelonu stráca štyri body. Biilbao už nevyhralo v lige päť duelov a figuruje v pásme zostupu.

Slovensko – Fortuna liga – 13. kolo

Trenčín – Slovan Bratislava 4:0 (1:0)

Góly: 9. Madu, 52. Simon, 62. a 75. Hajradinovič (prvý z 11 m). Rozhodoval: Valášek, ŽK: Guba Peltier, Milinkovič, 4300 divákov.

AS: Šemrinec - Čögley, Ramón, Kleščík, Madu (24. Holúbek) - Mišák (76. Lawrence), Lobotka, Hajradinovič - Simon, Jairo, Guba (63. Mondek)

Slovan: Perniš - Čikoš, Niňaj, Kolčák, Jablonský - Lásik - Milinkovič, Peltier, Halenár, Kubík (80. Žofčák) - Soumah (71. Štefánik)

Predzápasové kurzy: 2,20 - 3,20 - 2,88

Taliansko – Serie A – 6. kolo

Juventus – AS Rím 3:2 (2:2)

Góly: 28. a 45.+1 Tevez (oba z 11m) 86. Bonucci 32. Totti (z 11m), 43. Iturbe, ČK: 88. Morata - 89. Manolas

Predzápasové kurzy: 1,80 - 3,40 - 4,75

Bonucciho víťazný gól.

V súboji tímov, ktoré až do nedele nestratili v lige ani bod, sa hrdinami domácich stali dvojgólový Carlos Tevez a Leonardo Bonucci, ktorý rozhodol štyri minúty pred koncom.

Diváci v Turíne boli v dramatickom a príťažlivom stretnutí svedkami piatich gólov, troch pokutových kopov a dvoch červených kariet.

Tevez v prvom polčase premenil dve penalty, na druhej strane sa z rovnakej výhody nepomýlil Francesco Totti a gólovo sa presadil aj Juan Iturbe.

O zisku troch bodov pre obhajcu titulu napokon rozhodol Bonucci v 86. minúte strelou k ľavej žrdi. Juventus síce inkasoval prvé góly v sezóne, ale bez straty bodu je lídrom tabuľky.

Anglicko – Premier League – 7. kolo

Chelsea – Arsenal 2:0 (1:0)

Góly: 27. Hazard (po faule na neho), 78. Diego Costa

V 24. min Petr Čech nahradil Thibauta Courtoisa, ktorý po zrážke s Alexisom Sanchezom utrpel zranenie hlavy.

Costov gól.

Predzápasové kurzy: 1,67 - 4,00 - 5,75

Domáci sa ujali vedenia gólom Edena Hazarda z penalty v 27. minúte. Belgičan potrestal z bieleho bodu faul Laurenta Koscielneho na svoju osobu, to už v bránke domácich nestál jeho krajan Thibault Courtois.

Ten sa zranil v úvode po zrážke s Alexisom Sanchezom a nahradil ho Petr Čech. Triumf poistil dvanásť minút pred koncom Diego Costa.

Chelsea je tak v lige stále bez prehry a na čele má päťbodový náskok na Manchester City.

Manchester United – Everton 2:1 (1:0)

Góly: 27. Di María, 62. Falcao - 56. Naismith, v nadstavenom čase I. polčase Baines z Evertonu nepremenil penaltu

Di Maríov gól.

Naismithov gól.

Predzápasové kurzy: 1,65 - 4,20 - 5,50

Futbalisti Manchestru United vyhrali nad Evertonom 2:1, keď hostia na konci prvého polčasu nepremenili pokutový kop. Po druhom trojbodovom zápise za sebou tak je ManUtd priebežne na štvrtom mieste tabuľky.

United poslal do vedenia v 27. minúte Angel Di Maria, tesne pred prestávkou ale mali hostia ideálnu možnosť na vyrovnanie - David de Gea sa ale stal prvým brankárom, ktorý Leightonovi Bainesovi v anglickej lige chytil pokutový kop.

Everton sa napokon dočkal po vyrovnávajúcom zásahu hlavou v podaní Stevena Naismitha v 55. minúte, o sedem minút neskôr ale o triumfe domácich rozhodol Radamel Falcao.