Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Futbalom najviac žijú Taliani, uprednostňujú ho aj pred rodinou

Fanúšikovia sú neoddeliteľnou súčasťou futbalu. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 6. jún 2015 o 08:16

Futbal bez fanúšikov by jednoducho nebol rovnaký. Sú srdcovým tepom hry, ich vášeň preň je neuveriteľná, vyhlásil bývalý nemecký reprezentant Michael Ballack.

ST. LOUIS. Z prieskumu spoločnosti MasterCard pred sobotňajším berlínskym finále Ligy majstrov medzi Juventusom Turín a FC Barcelona vyplýva, že futbalom spomedzi Európanov najviac žijú talianski fanúšikovia.

Až 73 percent z nich je poverčivých v súvislosti s futbalom. Takmer polovica má počas zápasu na sebe kúsok odevu pre šťastie, dvadsať percent si vždy vyberá rovnaké miesto na sedenie a trinásť percent si dopraje rovnaké občerstvenie.

Pozoruhodné je, že až šesťdesiatdeväť percent Talianov už uprednostnilo futbal pred významnou rodinnou udalosťou. Španielom v tomto smere patrí druhá priečka so 60 percentami, Francúzom tretia s 50 percentami.

Brali si v práci voľno

Prieskum na vzorke vyše 5000 respondentov ukázal, že ľudia najradšej cestujú na zápasy vonku do Anglicka (23%) alebo do Španielska (22 %).

Španieli v tomto smere nemajú konkurenciu - až 93 percent z nich je odhodlaných podporiť svojich obľúbencov na súperovom štadióne. A práve ich fanúšikovia vonku utrácajú najviac peňazí.

Podľa výskumu futbalom najviac žijú talianski fanúšikovia.

Vyše tretina opýtaných priznala, že minimálne raz si v práci vybrala deň zdravotného voľna a potom šla na zápas.

Sú srdcovým tepom hry

"Futbal bez fanúšikov by jednoducho nebol rovnaký. Sú srdcovým tepom hry, ich vášeň preň je neuveriteľná," vyhlásil bývalý nemecký reprezentant Michael Ballack.

"Keď vychádzate z tunela na trávnik, ohromí vás hluková stena, ktorá dodáva hráčom obrovskú podporu," dodal.

Informácie zverejnil web SportIndustry.biz.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.