Momentka zo zápasu MŠK Žilina - FC Košice.
Momentka zo zápasu MŠK Žilina - FC Košice. (Autor: TASR)
TASR|25. nov 2023 o 17:15 (aktualizované 25. nov 2023 o 17:20)

Gól: 63. Jambor (Bari)

ČK: 47. Golikov (KE)

Rozhodovali: Smolák – Roszbeck, Halíček

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

ŽILINA. Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotňajšom zápase 15. kola Niké ligy nad FC Košice tesne 1:0 a upevnili si druhé miesto v tabuľke.

Košice nedokázali skórovať ani v treťom stretnutí pod vedením Jána Kozáka mladšieho.

Úvod zápasu patril Žiline, ale prvú vážnu šancu v súboji mali hostia. V 12. minúte však Anane v jasnej pozícii po prečíslení vypálil vysoko nad Belkovu bránku. Žilina útočila, no márne sa snažila v prvom polčase prelomiť obranný val súpera.

Druhá košická šanca prišla v 19. minúte, keď Belko parádnym zákrokom vyrazil exkluzívne nožničky Qoseho.

Druhý polčas začali hostia zle, v 47. minúte putoval pod sprchy po druhej žltej karte Golikov a to bola voda na žilinský mlyn. Domáci útočili, snažili sa nájsť medzeru v prehustenej obrane hostí.

Vyšlo to až v 63. minúte, keď sa po prihrávke Bariho presadil Timotej Jambor.

Do konca zápasu už Žilina recept na skvele chytajúceho Kiru nenašla a keď sa krátko pred koncom neujala ani pekná strela Medveda, tak Košičania odišli spod Dubňa bez bodov.

Domáci si tak po vydretom víťazstve 1:0 upevnili druhú priečku v tabuľke Niké ligy.

Hlasy po zápase

Jaroslav Hynek, MŠK Žilina: "Vo veľkej časti s trénerom Kozákom súhlasím, pre nás to dnes nebol ľahký zápas, Košice urobili veľký pokrok. Nevidím do tréningového procesu súpera, ale pre nás je vždy reprezentačná pauza náročná, preto aj náš výkon nebol úplne top. Nepremenili sme prvú šancu, bolo pre nás náročné sa cez obranu hostí presadiť. Šance boli na oboch stranách, kvalitné výkony podali obaja brankári. Do druhého polčasu sme kvôli kartám striedali, aby sme mohli hrať agresívnejšie. Vylúčenie ovplyvnilo zápas, dali sme gól, ale hrali sme nepresne a neuľahčili sme si zápas. S touto fázou zápasu nie sme spokojní, pretože súper mal dobré kontry. Bol to náročný duel, ale nebol to výkon, za ktorý by sme sa mohli iba chváliť. Sme však radi, že sme vyhrali."

Ján Kozák ml., FC Košice: "Myslím si, že naše výkony v zápasoch majú stúpajúcu tendenciu, chlapci lepšie vnímajú, sú aktívnejší. Žilina je pár krokov pred nami, ale myslím si, že dnes sme súperovi víťazstvo poriadne sťažili. Chlapci sa dobre pohybovali, mali sme svoje šance, trošku nám chýbala kvalita v zakončení. Prvý polčas bol v poriadku, druhý polčas sa hralo po prísnych kartách ťažšie. Žilina má svoju kvalitu, jednu šancu premenila a potom si výhru ustrážila. Zaslúžená výhra Žiliny, poznamenaná však prísnou kartou pre náš tím."