Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Slovenské futbalistky odohrajú zápas po siedmich mesiacoch

Ilustračná fotografia. (Autor: SITA/Radoslav Maťaš)
TASR|17. okt 2020 o 10:39

V nominácii aj dve hráčky slovenskej ligy.

BRATISLAVA. V nominácii slovenskej futbalovej reprezentácie žien na dva kvalifikačné duely ME 2021 figurujú aj uzdravené Lucia Haršanyová a Diana Bartovičová.

Slovenky sa v piatok 23. októbra stretnú v Budapešti s Maďarskom a v utorok 27. októbra v Senci s Lotyšskom. V F-skupine im zatiaľ patrí predposledná 4. priečka.

Kormidelník Peter Kopúň nominoval 23-členný káder, z pôvodne plánovaného zoznamu vypadla Lucia Šušková.

"Informovala nás, že má drobné problémy pohybového aparátu. Dohodli sme sa, že ju necháme v opatere klubu ROW Rybnik, aby sa doliečila," vysvetlil pre futbalsfz.sk tréner, ktorý na uvoľnené miesto povolal Stelu Semanovú.

Od marca sa reprezentantky A-tímu nezišli pred súťažným stretnutím, v čase pandémie koronavírusu mali doteraz iba kontrolné zrazy.

Súčasťou zrazu v Senci bude dvojnásobné testovanie na COVID-19.

"Nepoznám človeka, ktorému je toto testovanie príjemné. Ale prijímame to už ako nutnú samozrejmosť, vyplývajúcu z protokolu a je to dobré pre zabezpečenie ochrany zdravia," povedal Kopúň.

Nominácia futbalovej reprezentácie žien na kvalifikačné duely ME:

Brankárky: Mária Korenčiová (AC Miláno), Patrícia Chládeková (1. FC Saarbruücken), Lucia El-Dahaibiová (SKV Altenmarkt)

Obrankyne: Jana Vojteková (SC Freiburg), Alexandra Bíróová (SKN St. Pölten), Diana Lemešová (SKV Altenmarkt), Petra Zdechovanová (ROW Rybnik), Andrea Horváthová (Czarny Sosnowiec), Monika Havranová (SV Horn), Patrícia Fischerová (Czarny Sosnowiec), Viktória Čeriová (Slovan Bratislava), Lucia Haršanyová (MSV Duisburg), Diana Bartovičová (Slavia Praha)

Stredopoliarky: Mária Mikolajová (SKN St. Pölten), Dominika Škorvánková (Montpellier HSC), Dominika Koleničková (1. FC Saarbrücken), Kristína Košíková (FC Slovan Liberec), Patrícia Hmírová (Górnik Leczna), Stela Semanová (Partizán Bardejov), Lucia Ondrušová (Sparta Praha), Laura Žemberyová (Slavia Praha)

Útočníčky: Martina Šurnovská (Slavia Praha), Veronika Sluková (Czarny Sosnowiec)

Náhradníčky: brankárky Dominika Rezeková (Slovan Bratislava), Aniko Tóth (UAB Blazzers), Tamara Solárová (Partizán Bardejov), obrankyne Monika Bytčánková (Slovan Bratislava), Michaela Moťovská (Slovan Liberec), Natália Miniariková (Spartak Myjava), Monika Pirťanová (Spartak Myjava), stredopoliarky Victoria Kaláberová (Real Oviedo), Lenka Kopčová (Dukla Praha), Alexandra Tejová (Slovan Bratislava), Kristína Tipulová (Slovan Bratislava), Ľudmila Maťavková (Charleroi R. C. S. C.), útočníčky Andrea Bogorová (Spartak Myjava), Martina Švecová (Slovan Bratislava), Simona Pružinská (MŠK Žilina).

Súvisiace články