Radosť hráčov Borussie Dortmund.
Radosť hráčov Borussie Dortmund. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|7. nov 2023 o 20:41

Katalánsky veľkoklub prvýkrát nebodoval naplno.

BRATISLAVA. Futbalisti FC Barcelona nevyužili šancu zabezpečiť si v predstihu postup do osemfinále Ligy majstrov.

V utorňajšom dueli H-skupiny prehrali v Hamburgu so Šachtarom Doneck 0:1. Borussia Dortmund zvíťazila v F-skupine nad Newcastlom United 2:0.

Barcelone stačilo na postup do vyraďavačky uhrať proti Šachtaru remízu, no v prvom polčase nevystrelila na bránku a v 40. minúte inkasovala.

Giorgij Gočolejšvili potiahol loptu po krídle a jeho center usmernil hlavou do siete Danylo Sikan.

Španielsky šampión bol aj v druhom polčase v útoku bezzubý a stratil prvé body v skupine. Šachtar je v tabuľke tretí s trojbodovou stratou na vedúcu Barcelonu.

Newcastle nastúpil v Dortmunde bez zranených Alexandra Isaka, Dana Burna i Jacoba Murphyho.

V bránke dostal pred slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom opäť prednosť Nick Pope.

Borussia sa ujala vedenia v 26. minúte, keď si Nicklas Füllkrug vymenil loptu s Marcelom Sabitzerom a strelou zblízka prekonal Popea.

Do druhého polčasu poslal tréner hostí Eddie Howe

na ihrisko Anthonyho Gordona a Miguela Almirona s cieľom oživiť ofenzívu. V 58. minúte mohol vyrovnať Joelinton, no v čistej šanci minul bránku.

V 79. minúte po štandardke spečatil triumf Borussie Julian Brandt. Vestfálsky tím sa tak so siedmimi bodmi vyhupol na čelo neúplnej tabuľky.

Ligy majstrov - 4. kolo skupinovej fázy

Skupina F:

Borussia Dortmund - Newcastle United 2:0 (1:0)

Góly: 26. Füllkrug, 79. Brandt

/M. Dúbravka (Newcastle) sedel na lavičke/

Skupina H:

Šachtar Doneck - FC Barcelona 1:0 (1:0)

Gól: 40. Sikan

Domov»Futbal»Liga majstrov»Dortmund spravil dôležitý krok k postupu, Barcelona na neutrálnej pôde zlyhala