Lewandowski hral proti Bayernu. Nepresadil sa a jeho Barcelona prehrala

Robert Lewandowski v drese FC Barcelona proti Bayernu Mníchov.
Robert Lewandowski v drese FC Barcelona proti Bayernu Mníchov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|13. sep 2022 o 22:52 (aktualizované 13. sep 2022 o 23:16)

Pozrite si utorkové výsledky Ligy majstrov.

BRATISLAVA. Futbalisti Bayernu Mníchov triumfovali v utorňajšom šlágri C-skupiny Ligy majstrov nad FC Barcelona 2:0.

V drese hostí sa strelecky nepresadil poľský útočník Robert Lewandowski, ktorý prestúpil v lete do Barcelony práve z Mníchova. V rozpätí 51. a 54. minúty skórovali Lucas Hernandez a Leroy Sane.

Prvú vyloženú príležitosť si v Mníchove vypracovali Katalánci, Pedri sa zbavil obrancov a jeho strelu zvnútra šestnástky reflexívne vykopol nohou brankár Manuel Neuer.

Lewandowského návrat vzbudzoval pozornosť a poľský kanonier ho mohol okoreniť gólom, najprv však po prihrávke z ľavej strany zblízka prekopol bránku a onedlho po ďalšom centri z ľavého krídla zneškodnil jeho hlavičku Neuer.

Raphinha vystrelil spoza pokutového územia tesne vedľa, na opačnom konci nechýbalo veľa strele Marcela Sabitzera z hranice veľkého vápna. Pred polčasovou prestávkou zblokoval Lewandowskému črtajúcu sa šancu Noussair Mazraoui a Katalánci sa márne dožadovali jedenástky po súboji Alphonsa Daviesa s Ousmanem Dembelem, rozhodca konzultoval situáciu aj so systémom VAR.

Hneď po pauze pohrozil Raphinha ďalším zakončením, ktoré o kúsok minulo priestor troch žrdí. Hostia pykali za nevyžité možnosti, brankár Marc-André ter Stegen v 50. minúte ešte vyrazil tvrdú strelu Leona Goretzku, ale onedlho už kapituloval, a to hneď dvakrát v krátkom časovom slede.

Joshua Kimmich rozohral roh, lopta prepadla cez dvoch hráčov Barcelony vo výskoku a na bližšej žrdi sa hlavičkou presadil Hernandez. O tri minúty neskôr Jamal Musiala našiel nabiehajúceho Saneho, ten sa prešmykol pomedzi dvoch obrancov a popri Ter Stegenovi zasunul loptu do siete.

Po vyše hodine hry mohli Barcelončania znížiť, Pedri si v šestnástke vymenil loptu a ocitol sa sám pred Neuerom, no trafil iba žrď. Bayern tak nazbieral šesť bodov, Barcelone zostali tri.

Robert Lewandowski v drese FC Barcelona.
Robert Lewandowski v drese FC Barcelona. (Autor: SITA/AP)

Prvého víťazstva sa dočkal finalista predchádzajúcej sezóny FC Liverpool, ktorý zdolal Ajax Amsterdam 2:1. Skóre otvoril v 17. minúte domáci Mohamed Salah, o desať minút neskôr vyrovnal Mohammed Kudus.

V predposlednej minúte riadneho hracieho času dal rozhodujúci gól Joel Matip. Liverpool aj Ajax majú v neúplnej tabuľke A-skupiny po tri body. Stretnutie medzi Glasgowom Rangers a SSC Neapol preložili z utorka na stredu 21.00 SELČ.

O 24 hodín neskôr sa uskutoční z dôvodu obmedzených policajných kapacít po úmrtí britskej kráľovnej Alžbety II. Európska futbalová únia (UEFA) informovala, že na zápas nebudú mať prístup fanúšikovia hostí, a požiadala priaznivcov z Talianska, aby rešpektovali výnimočné okolnosti a necestovali do Glasgowa.

V záujme fair play sa ani fanúšikovia Rangers nedostanú na duel v Neapole.

V B-skupine si Bayer Leverkusen poradil s Atleticom Madrid 2:0 a hráči FC Bruggy zvíťazili na pôde FC Porto jednoznačne 4:0. Prvé miesto patrí šesťbodovým Bruggám, Leverkusen aj Atletico majú po tri body, Porto dvakrát prehralo.

Rozhodoval: Sidiropoulos (Gréc.)

Bayer Leverkusen - Atletico Madrid 2:0 (0:0)

D-skupina:

Olympique Marseille - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:1)

Gól: 43. Lindström

Rozhodoval: Sanchez (Šp.)

Sporting Lisabon - Tottenham Hotspur 2:0 (0:0)

Góly: 90. Paulinho, 90.+3 Arthur Gomes

Rozhodoval: Jovanovič (Srb.)

Domov»Futbal»Liga majstrov»Lewandowski hral proti Bayernu. Nepresadil sa a jeho Barcelona prehrala