Futbalisti KÍ Klaksvík.
Futbalisti KÍ Klaksvík. (Autor: TASR)
TASR|8. aug 2024 o 21:14 (aktualizované 8. aug 2024 o 23:12)

Blízko k postupu je aj nórske FK Molde.

BRATISLAVA. Futbalisti slovinského tímu NK Celje zvíťazili nad írskym Shamrock Rovers 1:0 v úvodnom zápae 3. predkola Európskej ligy.

Hráči Viktorie Plzeň zvíťazili v Košiciach nad ukrajinským tímom FC Kryvbas Kryvyj Rih 2:1, keď víťazný gól strelil v 69. minúte útočník Daniel Vašulík.

V drese Plzne odchytal celý zápas slovenský brankár Marián Tvrdoň, stredopoliar Erik Jirka sa dostal na ihrisko v nadstavenom čase.

Premožiteľ futbalistov Ružomberka v 2. predkole Európskej ligy turecký Trabzonspor prehral v úvodnom zápase 3. predkola EL s Rapidom Viedeň 0:1.

Jediný gól strelil v 67. minúte obranca Lukas Grgic. Odvety sú na programe vo štvrtok 15. augusta.

EL - prvé zápasy 3. predkola:

KÍ Klaksvík - Borac Banja Luka 2:1 (2:1)

FK Molde - Cercle Bruggy 3:0 (3:0)

Trabzonspor - Rapid Viedeň 0:1 (0:0)

FC Kryvbas Kryvyj Rih - Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

/M. Tvrdoň odchytal celý zápas, E. Jirka (obaja Plz.) hral od 90.+1 min./

Panathinaikos Atény - Ajax Amsterdam 0:1 (0:1)

Partizan Belehrad - FC Lugano 0:1 (0:0)

NK Rijeka - IF Elfsborg 1:1 (1:1)

UE Santa Coloma - RFS Riga 0:2 (0:2)

NK Celje - Shamrock Rovers 1:0 (1:0)

Dinamo Minsk - Lincoln Red Imps FC 2:0 (1:0)

Sporting Braga - Servette Ženeva 0:0

Domov»Futbal»Európska liga»Plzeň si pripísala dôležité víťazstvo v Košiciach, náskok do odvety získal aj Klaksvík