Rusi po odmlke s európskymi tímami nešetrili Srbov, neinkasovali ani gól

Ruskí futbalisti.
Ruskí futbalisti. (Autor: Tlačová agentúra SR/AP)
TASR|21. mar 2024 o 20:50 (aktualizované 22. mar 2024 o 07:18)

Kľúčový moment sa udial v 21. minúte, keď obranca hostí Milan Gajič fauloval v šestnástke.

BRATISLAVA. Talianski futbalisti zvíťazili vo štvrtkovom prípravnom stretnutí nad Venezuelou 2:1.

Oba góly úradujúcich majstrov Európy dal Mateo Retegui, víťazný strelil v 80. minúte. Duel sa hral vo Fort Lauderdale na Floride.

Portugalskí reprezentanti si poradili so Švédskom 5:2. Domáci hráči mali zápas pevne vo svojich rukách, už v polčase viedli 3:0. Pre Portugalcov slúžil súboj ako príprava na EURO 2024.

Kvalifikačnú J-skupinu ovládli bez straty bodu, vyhrali ju s osembodovým náskokom pred druhým Slovenskom.

Tréner "selecaa" Roberto Martinez šetril v Guimaraesi niekoľko opôr vrátane Cristiana Ronalda, ktorý by sa mal predstaviť až budúci týždeň v ďalšom prípravnom stretnutí so Slovincami.

Tí vo štvrtok remizovali s domácou Maltou 2:2, prvý gól hostí strelil v Ta' Qali bývalý hráč Slovana Bratislava Andraž Šporar.

Rusi zvíťazili v Moskve nad Srbskom hladko 4:0, pre domácich to bol prvý duel s členom Európskej futbalovej únie (UEFA) od novembra 2021.

Kľúčový moment sa udial v 21. minúte, keď obranca hostí Milan Gajič fauloval v šestnástke domáceho Daniila Chluseviča, dostal červenú kartu a následný pokutový kop premenil Anton Mirančuk. Početnú výhodu využili Rusi potom ešte na tri góly.

UEFA suspendovala Ruskú futbalovú federáciu po začiatku vojny na Ukrajine vo februári 2022 a "zborná" tak nemohla hrať súťažné zápasy.

Tím trénera Valerija Karpina hrával v uplynulých dvoch rokoch prípravné duely, až doposiaľ to však nebolo s európskymi súpermi.

Portugalsko - Švédsko 5:2 (3:0)

Góly: 24. Leao, 33. Nunes, 45. Fernandes, 57. Bruma, 62. Ramos - 59. Gyokeres, 90. Nilsson

Góly: 27. Marušič, 45. Krstovič

Domov»Futbal»Reprezentácie»Rusi po odmlke s európskymi tímami nešetrili Srbov, neinkasovali ani gól