Denis Vavro oslavuje gól za FC Kodaň.
Denis Vavro oslavuje gól za FC Kodaň. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|30. aug 2023 o 22:55

Gól poslal do neba.

KODAŇ. Slovenský futbalový reprezentant Denis Vavro spečatil gólom postup FC Kodaň do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Dánsky majster zdolal poľského šampióna Raków Čenstochová v prvom zápase 1:0, doma uhral remízu 1:1.

Vavro otváral skóre odvetného stretnutia. V 35. minúte sa dostal k odrazenej lopte, skúsil vystreliť z približne 30 metrov a zaskočil brankára hostí Vladana Kovačeviča.

Slovák oslávil presný zásah zdvihnutými prstami k nebu.

Raków dokázal vyrovnať, v 87. minúte sa presadil zblízka Lukasz Zwolinski, no remíza v súčte stačila domácim na postup. Slovenský reprezentant odohral na stopérskom poste celý duel.

Kodančania si zahrali v skupine Ligy majstrov aj vlani, v náročnej konkurencii Manchester City, Borussie Dortmund a FC Sevilla skončili poslední.

Do najprestížnejšej pohárovej súťaže prenikli aj belgické Antverpy, ktoré po triumfe 1:0 nad AEK v domácom ihrisku, potvrdili postup víťazstvom 2:1 v Aténach.

Nečakane suverénne triumfoval v odvete PSV Eindhoven, ktorý po remíze na ihrisku Rangers v Glasgowe (2:2) triumfovali na vlastnej pôde aj vďaka dvom presným zásahom Ismaela Saibariho vysoko 5:1.

AEK Atény, Rangers a Raków Čenstochová si tak zahrajú v skupinovej fáze Európskej ligy, kde sa môžu stretnúť aj so Slovanom Bratislava, ak slovenský majster potvrdí na Cypre domáce víťazstvo nad Arisom Limassol (2:1).

Liga majstrov - odvety play-off - streda:

FC Kodaň – Raków Čenstochová 1:1 (1:0)

Góly: 35. Vavro - 87. Zwolinski

/Denis Vavro (Kodaň) odohral celý zápas a v 35. min dal gól/

/prvý zápas: 1:0, Kodaň postúpila do skupinovej fázy/

PSV Eindhoven – Rangers 5:1 (1:0)

Góly: 35. a 53. Saibari, 66. L. de Jong, 78. Veerman, 81. Goldson (vl.) - 64. Tavernier

/prvý zápas: 2:2, postúpil PSV/

AEK Atény - Royal Antverpy 1:2 (0:0)

Góly: 90. Araujo - 73. Kerk, 90.+5 Balikwisha

/prvý zápas: 0:1, postúpili Antverpy/

Domov»Futbal»Liga majstrov»VIDEO: Vavro rozhodol o postupe Kodane, opäť si zahrá skupinu Ligy majstrov