Dáni idú do Kataru. Cristiano Ronaldo strelil hetrik, zápas Poliakov prerušili

Radosť futbalistov Dánska.
Radosť futbalistov Dánska. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. okt 2021 o 22:40 (aktualizované 13. okt 2021 o 11:43)

Maďari remizovali vo Wembley.

LONDÝN. Futbalisti Dánska sa ako druhá európska reprezentácia prebojovali na záverečný turnaj majstrovstiev sveta.

V utorňajšom domácom stretnutí kvalifikačnej F-skupiny zdolali Rakúsko 1:0 gólom Joakima Maehleho v 53. minúte.

V ôsmich zápasoch nazbierali plný počet 24 bodov pri skóre 27:0 a z čela tabuľky ich už nemôže zosadiť nikto zo súperov.

Dáni sa pridali k Nemcom na zozname tímov s istotou účasti na MS 2022 v Katare.

Po bezgólovom prvom polčase sa o výsledku rozhodlo krátko po zmene strán. Jediný gól stretnutia strelil Maehle. Dánsku to stačilo na víťazstvo a spečatenie postupu, keďže v tomto kvalifikačnom cykle stále neinkasovalo.

Na svetový šampionát sa priamo dostanú jedine víťazi skupín, mužstvá na druhých miestach zabojujú v baráži.

Horšie ako na druhej pozícii už v A-skupine neskončí Portugalsko, ktoré na vlastnej pôde zdolalo Luxembursko s prehľadom 5:0.

Hneď v úvode duelu premenil dve jedenástky Cristiano Ronaldo, ktorý svoju rekordnú zbierku rozšíril na 115 gólov v reprezentačnom drese, keď v závere riadneho hracieho času skompletizoval hetrik.

Portugalsko bude o postup súperiť s vedúcim Srbskom, ktoré zdolalo v domácom zápase Azerbajdžan 3:1 a vedie o bod.

"Ďalšie víťazstvo a ďalší krok k nášmu cieľu. Všetko je jednoduchšie, keď hráme doma a pred publikom, ktoré je za nami od prvej do poslednej minúty. Ľuďom som sľúbil, že strelím ďalšie góly a plním to.

Je to v mojej DNA a rovnakej našej reprezentačnej, že nikdy nie sme spokojní s dosiahnutým. Vždy budeme bojovať za náš spoločný výsledok. To je sila Portugalska," napísal Crstiano Ronaldo na sociálnej sieti.

"Prvý z troch posledných krokov sme zvládli. Tešíme sa na zostávajúce dva," podotkol brankár Rui Patrício po svojom stom vystúpení v najcennejšom drese.

Príležitosť zabezpečiť si umiestnenie na prvých dvoch priečkach nevyužilo Anglicko ako líder I-skupiny.

V londýnskom Wembley iba remizovalo s Maďarskom 1:1 po tom, ako na premenenú jedenástku hosťujúceho Rolanda Sallaia ešte do polčasu odpovedal John Stones.

Súboj v Tirane prerušili v závere na niekoľko minút. Po vedúcom zásahu hosťujúceho Karola Swiderského zasypali Poliakov domáci fanúšikovia pohárikmi a oba tímy odišli do šatní, po chvíli sa však duel dohral.

Góly: 45. a 48. Pukki

Ukrajina - Bosna a Hercegovina 1:1 (1:0)

Góly: 37. Stones - 24. Sallai (z 11 m)

Domov»MS vo futbale 2022»Dáni idú do Kataru. Cristiano Ronaldo strelil hetrik, zápas Poliakov prerušili