Cenný skalp pre Obertov tím. V lige vybojoval remízu s veľkoklubom

Radosť hráčov Cagliari.
Radosť hráčov Cagliari. (Autor: TASR/LaPresse via AP)
TASR|6. okt 2024 o 14:46 (aktualizované 7. okt 2024 o 07:31)

Slovenský hráč odohral celý zápas.

RÍM. Futbalisti Cagliari Calcio v zostave so slovenským obrancom Adamom Obertom získali v talianskej lige cenný bod na ihrisku Juventusu Turín.

V nedeľnom dueli 7. kola remizovali na ihrisku favorita 1:1 a v tabuľke figurujú priebežne na 15. priečke. Juventus je tretí s trojbodovým mankom na lídra Neapol.

Oba góly padli z pokutových kopov - v 15. minúte ho premenil domáci Dušan Vlahovič a v 88. minúte vyrovnal z bieleho bodu Razvan Marin.

V závere ešte prišiel Juventus o vylúčeného Francisca Conceicaa. Obert odohral celé stretnutie a mohol sa stať jeho hrdinom, no v nadstavenom čase skončila jeho strela na pravej žrdi domácej brány.

Lazio Rím prehrávalo doma s Empoli 0:1, ale napokon získalo všetky tri body vďaka víťaznému gólu striedajúceho španielskeho stredopoliara Pedra z 84. minúty na 2:1.

Domáci Valentin Castellanos nepremenil predtým pokutový kop. Lazio sa vyšvihlo na štvrté miesto, Empoli utrpelo prvú prehru v tomto ligovom ročníku a je desiate o skóre za AS Rím. Rimania remizovali v Monze 1:1.

Futbalisti AC Miláno prehrali na ihrisku Fiorentiny 1:2. V tabuľke klesli s 11 bodmi na 6. miesto, na lídra SSC Neapol strácajú 5 bodov. Fiorentina je na 11. priečke s 10 bodmi.

V zápase až traja hráča nepremenili penaltu. Mike Maignan z AC Miláno zneškodnil v prvom polčase pokus Moisea Keana, na jeho konci potom David de Gea chytil strelu z 11 m z kopačky Thea Hernandeza. Brankár Fiorentiny sa potom v 56. minúte opäť zaskvel, keď vychytal aj Tammyho Abrahama.

Serie A - 7. kolo

Juventus Turín - Cagliari Calcio 1:1 (1:0)

Góly: 15. Vlahovič (z 11 m) - 88. Marin (z 11 m)

ACF Fiorentina - AC Miláno 2:1 (1:0)

Góly: 35. Adli, 73. Gudmundsson - 60. Pulisic, ČK: 90.+6. Henandez (Miláno)

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Cenný skalp pre Obertov tím. V lige vybojoval remízu s veľkoklubom