Futbalisti Venezuely oslavujú gól. (Autor: TASR/AP)
TASR, REUTERS|23. jún 2024 o 07:26

V tíme Ekvádoru videl už v 22. minúte zápasu červenú kartu Enner Valencia.

WASHINGTON. Futbalisti Venezuely a Mexika si v nedeľu vo svojom úvodnom vystúpení v B-skupine 48. ročníka Copa America pripísali triumf.

Venezuelčania otočili duel s Ekvádorom, keď v Santa Clare zvíťazili 2:1. Rozhodujúci gól dal v 74. minúte striedajúci útočník Eduard Bello.

"Bojovali sme až do konca, aj keď sme veľmi skoro prišli o dôležitého hráča. Prehra bolí ale musíme pokračovať, pretože nás čakajú ešte dva zápasy. Máme charakter na to, aby sme to zvrátili a budeme bojovať až do konca," povedal ekvádorský stredopoliar Moises Caicedo

Mexičania zdolali Jamajku 1:0, keď sa o jediný presný zásah stretnutia postaral v 69. minúte obranca Gerardo Arteaga.

Enner Valencia bol vylúčený po kontakte s tvárou Josého Martineza. Ekvádorský talizman a najlepší strelec mužstva si za tento zákrok pôvodne vyslúžil žltú kartu, ale po tom, čo videoasistent poslal rozhodcu k monitoru, bola karta zmenená na červenú.

Valencia bude v dôsledku červenej karty chýbať Ekvádoru aj v stredajšom zápase skupiny proti Jamajke.

Copa America - B-skupina:

Ekvádor - Venezuela 1:2 (1:0)

Góly: 40. Sarmiento - 64. Cadiz, 74. Bello, ČK: 22. E. Valencia (Ekvádor)

Mexiko - Jamajka 1:0 (0:0)

Gól: 69. Arteaga

Domov»Futbal»Reprezentácie»Venezuela zlomila oslabeného súpera v druhom polčase, víťazný vstup zaknihovalo aj Mexiko