Strelcov klub nezvláda boj o záchranu, o prehre rozhodol Berardi z penalty

Domenico Berardi.
Domenico Berardi. (Autor: TASR/LaPresse via AP)
TASR|17. mar 2023 o 21:09 (aktualizované 17. mar 2023 o 22:45)

Sassuolo vyhralo štvrtý zápas v rade.

RÍM. Futbalisti Sassuola si v piatkovom stretnutí 27. kola najvyššej talianskej súťaže poradili doma so Speziou 1:0. Jediný gól strelil v 71. minúte z pokutového kopu Domenico Berardi.

Sassuolo dosiahlo štvrté víťazstvo za sebou a poskočilo v tabuľke na priebežné 10. miesto, Spezia, ktorej kmeňovými hráčmi sú Dávid Strelec aj Samuel Mráz, je sedemnásta.

Vo večernom zápase Atalanta Bergamo zdolala Empoli 2:1 a priblížila sa v tabuľke na rozdiel dvoch bodov k piatemu AS Rím. "Vlci" však môžu opäť odskočiť v prípade úspechu v nedeľnom derby s Laziom.

Víťazný gól Atalanty dal v 86. minúte dánsky útočník Rasmus Höjlund. Empoli patrí po štvrtej prehre za sebou v tabuľke Serie A 14. priečka.

Serie A - 27. kolo:

Sassuolo - Spezia 1:0 (0:0)

Gól: 71. Berardi (z 11 m)

Atalanta - Empoli 2:1 (0:1)

Góly: 58. de Roon, 86. Höjlund - 44. Ebuehi

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Strelcov klub nezvláda boj o záchranu, o prehre rozhodol Berardi z penalty