Stanislav Lobotka.
Stanislav Lobotka. (Autor: Instagram/officialsscnapoli)
TASR|23. dec 2023 o 22:46

Suslov a Duda boli pri výhre Verony.

RÍM. Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v sobotnom zápase 17. kola Serie A na ihrisku Frosinone 2:1.

Hostia viedli po góle Kenana Yildiza 1:0, po prestávke vyrovnal Jaime Baez. O triumfe Turínčanov rozhodol v 81. minúte Dušan Vlahovič.

Juventus figuruje na druhom mieste tabuľky o štyri body za Interom Miláno, ktorý v sobotu zdolal Lecce 2:0.

Hellas Verona v základe so slovenskými reprezentantmi Ondrejom Dudom a Tomášom Suslovom zdolala doma Cagliari Calcio 2:0.

Hostia hrali od 52. minúty bez vylúčeného Antoinea Makoumbou a presilovku využil už po minúte Cyril Ngonge.

V závere pridal poistku Milan Djurič. Verona ukončila pätnásťzápasové čakanie na výhru (0-5-10) vo všetkých súťažiach.

Ďalšiu prehru si pripísal aj SSC Neapol, ktorý podľahol na pôde AS Rím 0:2. V drese hostí nastúpil v základnej zostave aj Stanislav Lobotka, no v 56. minúte musel pre zranenie striedať.

Neapol videl v zápase aj dve červené karty, keď ihrisko predčasne opustil Matteo Politano v 66. minúte.

Nasledovala ho aj útočná hviezda Neapolu Victor Osimhen, ktorý bol vylúčený po druhej žltej karte v zápase. Nigérijský útočník sa pred zápasom dohodol s klubom na novej zmluve.

Udinese predĺžilo sériu zápasov bez víťazstva už na šesť. Na ihrisku FC Turín viedlo v 81. minúte po góle Oiera Zarragu, no o sedem minút neskôr vyrovnal na konečných 1:1 Ivan Ilič.

V ďalšom zápase si Bologna doma poradila s Atalantou 1:0 po góle Lewisa Fergusona z 86. minúty, pripísala si tretí triumf po sebe a poskočila na štvrté miesto tabuľky.

Góly: 88. Ilič - 81. Zarraga

Hellas Verona - Cagliari Calcio 2:0 (0:0)

Góly: 53. Ngonge, 90. Djurič, ČK: 52. Makoumbou (Caligari) po 2. ŽK

/Duda a Suslov obaja celý zápas + ŽK/

Inter Miláno - US Lecce 2:0 (1:0)

Góly: 43. Bisseck, 78. Barella, 84. Banda (Lecce)

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Katastrofálny zápas pre Neapol. Lobotka sa zranil, Osimhen oslávil novú zmluvu vylúčením