Kapitán AS Rím nedal penaltu, hrdinom zápasu bol Dybala

Futbalista AS Rím Paulo Dybala (v strede) sa teší z gólu.
Futbalista AS Rím Paulo Dybala (v strede) sa teší z gólu. (Autor: TASR/AP)

Serie A - 6. kolo

Empoli - AS Rím 1:2 (1:1)

Góly: 43. Bandinelli - 17. Dybala, 71. Abraham

ČK: 87. Akpa Akpro (Empoli)

RÍM. Futbalisti AS Rím zvíťazili v pondelkovom zápase 6. kola na pôde Empoli 2:1. V tabuľke im patrí 5. miesto iba s jednobodovým mankom na vedúci Neapol.

Hrdinom zápasu bol Paulo Dybala, ktorý najskôr v 17. minúte krásnou strelou spoza šestnástky otvoril skóre a v 71. minúte po jeho milimetrovom centri z tesnej blízkosti strelil rozhodujúci gól Tammy Abraham.

Desať minút pred koncom mohol triumf zverencov Josého Mourinha potvrdiť kapitán tímu Lorenzo Pellegrini, ale loptu nasmeroval iba do brvna.

Domáci už vyrovnať nedokázali. Navyše, v 87. minúte bol vylúčený Jean-Daniel Akpa Akpro, ktorý nohou zasiahol hlavu Chrisa Smallinga.

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Kapitán AS Rím nedal penaltu, hrdinom zápasu bol Dybala