Inter dominuje a stále nestratil ani bod. Majster ich však ďalej stráca

Slovenský futbalista Neapolu Stanislav Lobotka (vľavo) v zápase proti Bologni.
Slovenský futbalista Neapolu Stanislav Lobotka (vľavo) v zápase proti Bologni. (Autor: TASR/ LaPresse via AP)
TASR|24. sep 2023 o 15:20 (aktualizované 24. sep 2023 o 23:35)

Stanislav Lobotka odohral skoro celý zápas.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol len remizovali v nedeľnom zápase 5. kola Serie A na ihrisku FC Bologna 0:0. Stanislav Lobotka odišiel z ihriska v 86. minúte.

Obhajca titulu chcel potvrdiť stredajší triumf z Ligy majstrov, keď uspel na pôde Bragy 2:1. V najvyššej talianskej súťaži sa mu však nedarí a po prehre s Laziom Rím 1:2 a remíze na ihrisku FC Janov 2:2 opäť stratil body.

Nigérijský kanonier Victor Osimhen mal pritom v stretnutí dve veľké šance. V 5. minúte trafil žrď a v druhom polčas nepremenil pokutový kop.

Hráči Atalanty Bergamo triumfovali nad Cagliari Calcio 2:0. V drese hostí odohral celý zápas slovenský obranca Adam Obert.

V ďalšom zápase Inter Miláno zvíťazil na ihrisku FC Empoli 1:0. Jediný gól stretnutia strelil v 51. minúte Federico Dimarco, ktorý spoza šestnástky trafil presne do pravého horného rohu brány.

"Nerazzurri" bez straty bodu vedú tabuľku. Domáci neskórovali ani na piaty pokus a so skóre 0:13 zostali bez bodu na poslednej 20. priečke.

Futbalisti Interu Miláno sa tešia po strelenom góle.
Futbalisti Interu Miláno sa tešia po strelenom góle. (Autor: TASR/LaPresse via AP)

Futbalisti AS Rím remizovali na pôde FC Turín 1:1.

Mužstvo Joseho Mourinha viedlo od 68. minúty. Romelu Lukaku dal druhý gól v sezóne, no domáci vyrovnali po priamom kope. Valentino Lazaro poslal center do šestnástky a Duvan Zapata hlavičkou prekonal Ruia Patricia.

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Inter dominuje a stále nestratil ani bod. Majster ich však ďalej stráca