Real zachránil až slalom Rodryga. V pohári vyradil mestského rivala

Rodrygo.
Rodrygo. (Autor: TASR/AP)
TASR, hup|26. jan 2023 o 23:45

Real Madrid zavŕšil svoj obrat v predĺžení.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid sa prebojovali do semifinále Španielskeho pohára. Vo štvrtkovom zápase zdolali mestského rivala Atlético 3:1 po predĺžení.

"Los Colchoneros" viedli po prvom polčase vďaka gólu Álvara Moratu a aj po zmene strán sa dostávali do nebezpečných brejkových akcii.

Namiesto gólu na 2:0 však prišlo vyrovnanie, keď sa obranou preštrikoval Rodrygo a poslal zápas do predĺženia. V ňom Realu mohlo vylúčenie Stefana Saviča, ktorý dostal dve žlté karty v priebehu dvoch minút.

Zverenci Carla Ancelottiho napokon presilovku využili a po góloch Karima Benzemu a Viníciusa Juniora naďalej živia šancu na 20. triumf v tejto súťaži.

Navyše, od roku 2014 neboli ani len vo finále Copa del Rey.

Vo štvrtok si zaistili postup aj hráči Athleticu Bilbao, ktorí uspeli na ihrisku Valencie 3:1 gólmi Ikera Muniaina, Nica Williamsa a Mikela Vesgu.

Copa del Rey - štvrťfinále:

Valencia - Athletic Bilbao 1:3 (1:2)

Góly: 45. De Marcos (vl.) - 35. Muniain, 45+1. N. Williams, 75. Vesga (z 11 m)

Real Madrid - Atlético Madrid 3:1 pp (1:1, 0:1)

Góly: 9. Rodrygo, 104. Benzema, 120+1. Vinícius - 19. Morata

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Real zachránil až slalom Rodryga. V pohári vyradil mestského rivala