Najlepší útok ligy opäť úradoval. Naopak, Barcelona sa dlho trápila

Futbalisti Girony.
Futbalisti Girony. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. nov 2023 o 16:15 (aktualizované 4. nov 2023 o 23:20)

Na čele tabuľky má Girona trojbodový náskok.

MADRID. Futbalisti Girony triumfovali v sobotnom dueli španielskej La Ligy na pôde Osasuny 4:2 a opäť sa posunuli na čelo tabuľky.

Na konte majú 31 bodov, druhý Real Madrid zaostáva o tri body. Biely balet má však zápas k dobru, ktorý odohrá v nedeľu proti Rayu Vallecano.

Girona ešte 20 minút pred koncom prehrávala v Pamplone 1:2, no následne postupne skórovali Artem Dovbyk, Viktor Cygankov a Aleix Garcia.

Girona dosiahla 10. víťazstvo v sezóne, pričom počas celého predošlého ročníka ich zaznamenala len o tri viac. Navyše, s 29 gólmi má najlepší útok v lige.

Hráči Mallorcy so slovenským obrancom Martinom Valjentom podľahli Betisu Sevilla 0:2. Brankár Dominik Greif sledoval duel z lavičky náhradníkov.

Celte Vigo sa nepodarilo zvíťaziť už v ôsmom ligovom zápase za sebou, na domácom ihrisku remizovala so Sevillou 1:1.

V poslednom sobotnom zápase sa dočkala výhry Barcelona.

O jej víťazstve nad Realom Sociedad rozhodol gól obrancu Ronalda Arauja zo štvrtej minúty nadstaveného času. Domáci síce reklamovali ofsajd, rozhodca však po konzultácii so systémom VAR presný zásah uznal.

Ronald Araujo sa teší z gólu.
Ronald Araujo sa teší z gólu. (Autor: TASR/AP)

La Liga - 12. kolo:

Osasuna - Girona 2:4 (1:1)

Góly: 25. a 55. Budimir - 16. Martin, 71. Dovbyk, 80. Cygankov, 90. Garcia

Betis Sevilla - Mallorca 2:0 (1:0)

Góly: 7. Jose, 65. Perez

ČK: Mascarell (Mallorca) po 2. ŽK

/M. Valjent odohral celý zápas + v 16. min dostal žltú kartu, D. Greif (obaja Mallorca) sedel na lavičke náhradníkov/

Celta Vigo - FC Sevilla 1:1 (1:0)

Gól: 22. Starfelt - 84. En Nesyri,

ČK: Tapia (Celta) po 2. ŽK

Real Sociedad - FC Barcelona 0:1 (0:0)

Gól: 90.+4 Araujo

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Najlepší útok ligy opäť úradoval. Naopak, Barcelona sa dlho trápila