Barcelona zdolala v sedemgólovej prestrelke Villarreal, rozhodol Lewandowski

Robert Lewandowski sa teší po strelenom góle v zápase Villarreal CF - FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. aug 2023 o 20:22 (aktualizované 27. aug 2023 o 21:53)

Aj po treťom zápase v novej sezóne sú hráči Barcelony naďalej nezdolaní.

BARCELONA. Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľňajšom zápase 3. kola španielskej La Ligy na ihrisku FC Villarreal 4:3.

Už v 15. minúte viedli 2:0, no domáci dokázali nielen vyrovnať, ale po góle Alexa Baenu od 50. minúty aj otočiť na 3:2.

Hostia však v rozpätí od 68. do 71. minúty strelili dva góly, ktorými Ferran Torres a Robert Lewandowski strhli víťazstvo na stranu "blaugranas".

Aj po treťom zápase v ročníku sú tak hráči Barcelony naďalej nezdolaní, na konte majú 7 bodov.

Hráči CA Osasuna zvíťazili na ihrisku FC Valencia 2:1. O svojom druhom triumfe v sezóne rozhodli v 5. minúte nadstaveného času, keď sa po rohovom kope presadil obranca Nacho Vidal.

Valencia aj Osasuna majú po troch zápasoch vyrovnanú bilanciu - dve víťazstvá, jedna prehra, skóre 4:3 a 6 bodov.

La Liga - 3. kolo:

Villarreal CF - FC Barcelona 3:4 (2:2)

Góly: 26. Foyth, 40. Sorloth, 50. Baena - 12. Gavi, 15. De Jong, 68. Torres, 71. Lewandowski

Valencia CF - CA Osasuna 1:2 (0:1)

Góly: 80. Duro - 24. Oroz (11 m), 90.+5 Vidal