Dani Olmo (v strede) oslavuje gól do siete Rayo Vallecano.
Dani Olmo (v strede) oslavuje gól do siete Rayo Vallecano. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. aug 2024 o 21:44 (aktualizované 27. aug 2024 o 23:56)

Mallorca s Valjentom udržala proti futbalistom Seville čisté konto.

MADRID. Futbalisti RCD Mallorca hrali v utorkovom súboji 3. kola španielskej La Ligy s FC Sevilla nerozhodne 0:0.

Za domácich odohral celý zápas slovenský obranca Martin Valjent, brankár Dominik Greif sledoval duel z lavičky Mallorcy.

Hostia dohrali stretnutie s 10 hráčmi, v závere dostal červenú kartu Saul Niguez za hrubé nadávky smerom k rozhodcovi.

Oba tímy stále čakajú na prvé tohtosezónne víťazstvo, na konte majú zhodne dva body za remízy.

Tretie víťazstvo v aktuálnej sezóne oslavuje aj FC Barcelona, ktorá otočila priebeh zápasu na pôde Rayo Vallecano.

Výborný debut má za sebou Dani Olmo, ktorý nastúpil až od druhého polčasu a gólom z 82. minúty rozhodol o triumfe.

Na premiérový gól v drese Barcelony mu prihrával reprezentačný spoluhráč Lamine Yamal.

La Liga - 3. kolo:

RCD Mallorca - FC Sevilla 0:0

ČK: 89. Niguez (Sevilla)

/M. Valjent odohral celý zápas, D. Greif (obaja Mallorca) na lavičke/

Rayo Vallecano - FC Barcelona 1:2 (1:0)

Góly: 10. U. López (De Frutos) – 60. Pedri (Raphinha), 82. Olmo (Yamal)

Tabuľka La Liga

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Akcia úradujúcich majstrov Európy zachránila Barcelone víťazstvo, parádny debut Olma