Ďalší tvrdý úder pre Barcelonu, po vypadnutí z pohára dostala päťku

Útočník Villarrealu Alexander Sörloth (číslo 11) strieľa gól v zápase proti Barcelone. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. jan 2024 o 18:55 (aktualizované 27. jan 2024 o 23:40)

Villarreal rozhodol v nadstavenom čase.

MADRID. Futbalisti Villarrealu prekvapujúco triumfovali v sobotňajšom zápase 22. kola španielskej La Ligy na pôde FC Barcelona 5:3.

V zápase plnom zvratov stratili vedenie 0:2, no v deviatej minúte nadstaveného času rozhodol o zisku troch bodov nórsky útočník Alexander Sörloth. Pre Villarreal to bolo prvé víťazstvo na ihrisku súpera od 30. októbra.

"Blaugranas" prehrávali po góloch Gerarda Morena a Iliasa Akhomacha.

Favorit stretnutia však po hodine hry zaradil na vyšší prevodový stupeň a v priebehu jedenástich minút otočil stav vo svoj prospech, keď sa postupne presadili Ilkay Gündogan, Pedri a vlastný gól si strelil Eric Bailly.

Mimoriadnu zápletku duelu dodal v 84. minúte presný zásah Goncala Guedesa, ktorý vyrovnal na 3:3. Katalánci chceli v nadstavenom čase strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale napokon nezískali v zápase ani bod.

V nadstavení chceli byť domáci až príliš konštruktívni pri rozohrávke, keď najskôr nedorozumenie predviedol 17-ročný Pau Cubarsi s brankárom Inakim Penom.

Následne nepresne prihral Ronald Araujo, čo využil dôrazný Sörloth - 4:3. V záverečných sekundách ešte pridal poistku po rýchlom brejku Jose Luis Morales.

Nórsky útočník Alexander Sörloth (vpravo) strelil  rozhodujúci gól v zápase proti Barcelone.
Nórsky útočník Alexander Sörloth (vpravo) strelil rozhodujúci gól v zápase proti Barcelone. (Autor: TASR/AP)

Barcelona stráca na Real Madrid už desať bodov. Pred troma dňami vypadla aj z Copa del Rey, keď nestačila na Athletic Bilbao 2:4 po predĺžení.

"Biely balet" otočil nepriaznivý stav, vyhral na pôde Las Palmas 2:1 a posunul sa na čelo tabuľky o dva body pred Gironu. Real zaznamenal piaty ligový triumf za sebou.

Madridčania prehrávali v 53. minúte po góle Javiera Munoza.

Vyrovnanie na Kanárskych ostrovoch prišlo v 65. minúte, keď sa presadil Vinicius Junior a hrdinom hostí sa stal v 84. minúte francúzsky stredopoliar Aurélien Tchouaméni, ktorý rozhodol hlavičkou po rohu Toniho Kroosa.

Nováčik súťaže po rovnakom priebehu stratil na začiatku nového kalendárneho roka aj duel proti FC Barcelona (1:2). Z penalty rozhodol Ilkay Gündogan.

Futbalisti Realu Madrid sa tešia z gólu Auréliena Tchouaméniho.
Futbalisti Realu Madrid sa tešia z gólu Auréliena Tchouaméniho. (Autor: TASR/AP)

La Liga - 22. kolo:

RCD Mallorca - Betis Sevilla 0:1 (0:1)

Góly: 45.+1. Altimira

/Martin Valjent hral do 58. minúty, Dominik Greif sedel na lavičke/

FC Barcelona - Villarreal 3:5 (0:1)

Góly: 60. Gündogan, 68. Pedri, 71. Bailly (vlastný) - 41. Moreno, 54. Akhomach, 84. Guedes, 90.+9 Sörloth, 90.+12 Morales

Las Palmas - Real Madrid 1:2 (0:0)

Góly: 53. Munoz - 65. Vinicius Junior, 84. Tchouameni

Real Sociedad - Rayo Vallecano 0:0

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Ďalší tvrdý úder pre Barcelonu, po vypadnutí z pohára dostala päťku