Robert Lewandowski sa so spoluhráčmi teší po strelenom góle v zápase FC Barcelona - Athletic Bilbao v 2. kole La Ligy. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. aug 2024 o 19:18 (aktualizované 24. aug 2024 o 21:10)

Obaja Slováci odohrali celý zápas.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona nadviazali na víťazstvo nad Valenciou (2:1) z úvodu novej sezóny španielskej La Ligy.

"Blaugranas" v sobotňajšom 2. kole zdolali Athletic Bilbao 2:1 gólom poľského kanoniera Roberta Lewandowského zo 75. minúty.

Kataláncov poslal do vedenia v 24. minúte peknou "obaľovačkou" spoza šestnástky Lamine Yamal.

Do prestávky dokázali hostia vyrovnať po tom, čo domáci obranca Pau Cubarsi v pokutovom území prisadol nohu Alejandrovi Berenguerovi a nariadenú penaltu premenil Ohian Sancet.

Duel rozhodol na začiatku záverečnej štvrťhodiny tretím presným zásahom v tejto sezóne Lewandowski. Baskovia nedokázali na ihrisku Barcelony zvíťaziť už od 24. novembra 2001.

Hráči RCD Mallorca nenadviazali na zisk cenného bodu proti úradujúcemu šampiónovi Realu Madrid (1:1) a na pôde Osasuny Pamplona prehrali 0:1.

Za mužstvo z Baleárskych ostrovov opäť odchytal celý duel slovenský brankár Dominik Greif, ktorý zneškodnil tri strely do priestoru bránky a prekonal ho iba v 55. minúte Ruben Garcia.

Plnú minutáž zaznamenal v drese Malorčanov aj ďalší Slovák Martin Valjent.

La Liga - 2. kolo:

FC Barcelona - Athletic Bilbao 2:1 (1:0)

Góly: 24. Yamal, 75. Lewandowski - 42. Sancet (z 11 m)

CA Osasuna - RCD Mallorca 1:0 (0:0)

Gól: 55. Garcia

/Dominik Greif a Martin Valjent (obaja Mallorca) odohrali celý zápas/

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelone opäť vystrieľal triumf Lewandowski, Greif s Valjentom nezabránili prehre Mallorcy