Antoine Griezmann a Jude Bellingham
Antoine Griezmann a Jude Bellingham (Autor: TASR/AP)
TASR|4. feb 2024 o 22:59

Real Madrid má na čele tabuľky La Ligy náskok dvoch bodov.

MADRID.  Futbalisti Realu Madrid remizovali v nedeľňajšom šlágri 23. kola La Ligy s mestským rivalom Atléticom 1:1.

Na čele tabuľky majú dvojbodový náskok pred Gironou, s ktorou sa stretnú už budúcu sobotu na San Bernabéu.

Na gól Brahima Diaza z 20. minúty odpovedal v nadstavenom čase hosťujúci Marcos Llorente, ktorý zariadil deľbu bodov.

Presný zásah stopéra Atletica Stefana Saviča na začiatku druhého polčasu neplatil pre ofsajd. Real nenatiahol víťaznú šnúru v lige na sedem zápasov, no udržal si dvojbodový náskok. Atleticu patrí v tabuľke 4. miesto s 10-bodovým mankom na Real.

Futbalistom Cadizu sa nepodarilo skórovať už v troch zápasoch za sebou. Na pôde Villarrealu remizovali 0:0 a v tabuľke im naďalej patrí zostupová 18. priečka.

Hráči Celty Vigo ukončili trojzápasovú sériu bez víťazstva, na pôde Osasuny triumfovali 3:0. Duel Betisu s Getafe sa skončil remízou 1:1, oba góly padli z pokutových kopov.