Rayo Vallecano je priebežne prvé. Po remíze s Barcelonou si pripísalo výhru

Futbalisti FC Barcelona.
Futbalisti FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. aug 2022 o 23:16 (aktualizované 20. aug 2022 o 07:48)

Pozrite si piatkové výsledky La Ligy.

MADRID. Futbalisti Espanyolu Barcelona prehrali v 2. kole španielskej La Ligy na domácom trávniku s Rayom Vallecano 0:2.

O góly sa postarali v 40. minúte Palazon a v 59. Ciss. Oba tímy pritom hrali oslabené. Rayo Vallecano hralo od 16. minúty bez Lejeuneho vylúčeného pre dve žlté karty.

Espanyol potom v 30. minúte prišiel od Gomeza.

Rayo Vallecano tak nečakane vedie tabuľku La Ligy, keď najskôr v prvom kole nečakane uhralo remízu s FC Barcelona.

FC Sevilla iba remizovala v domácom dueli s nováčikom súťaže Realom Valladolid 1:1.

Aspoň bod pre domácich zachránil v 86. minúte holandský obranca Karim Rekik, hostí šesť minút predtým poslal do vedenia Maročan Anuar Mohamed Tuhami.

Oba tímy sú po dvoch kolách naďalej bez víťazstva s jediným bodom na konte. V drese Sevilly debutoval od 68. minúty Isco, letná posila z Realu Madrid.

La Liga - 2: kolo:

Espanyol Barcelona - Rayo Vallecano 0:2 (0:1)

Góly: 40. Palazon, 59. Ciss

ČK: 30. Gomez - 16. Lejeune (po druhej ŽK)

FC Sevilla – Real Valladolid 1:1 (0:0)

Góly: 86. Rekik – 80. Anuar

ČK: 88. Acuňa - 88. El-Yamiq (obaja mimo ihriska)

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Rayo Vallecano je priebežne prvé. Po remíze s Barcelonou si pripísalo výhru