Real Madrid zvládol súboj o vedúcu priečku, Lewandowski opäť skóroval

Robert Lewandowski strieľa gól v zápase FC Sevilla - FC Barcelona.
Robert Lewandowski strieľa gól v zápase FC Sevilla - FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. sep 2022 o 16:58 (aktualizované 3. sep 2022 o 23:31)

Barcelona vyhrala tretí zápas za sebou, Real je stále stopercentný.

LONDÝN. Futbalisti majstrovského Realu Madrid zvíťazili v súboji o čelo španielskej La Ligy nad Betisom Sevilla 2:1. Víťazný gól sobotného zápasu 4. kola strelil v 65. minúte Rodrygo.

Real sa dostal do vedenia v 9. minúte, keď Vinicius Junior unikol ofsajdovej pasci Andalúzanov a brankára prekonal oblúčikom.

O osem minút však prišiel vyrovnávajúci zásah, keď hráči Betisu dokázali zakombinovať v preplnenej šestnástke a Sergio Canales umiestnil loptu do siete.

Víťazný gól pripravil Rodrygovi presným centrom z krídla striedajúci Federico Valverde. Real má na prvom mieste tabuľky plný počet 12 bodov, deväťbodový Betis utrpel prvú prehru v ročníku.

O dva body za obhajcom titulu sa nachádza FC Barcelona. Katalánci triumfovali na pôde FC Sevilla jasne 3:0.

Skóre otvoril v 21. minúte Raphinha, po vyše polhodine hry sa presadil aj Robert Lewandowski a po zmene strán spečatil tretie víťazstvo FCB za sebou Eric Garcia.

Futbalisti Realu Mallorca remizovali s Gironou 1:1. Oba góly padli v záverečných minútach.

Domáci sa dostali do vedenia v 87. minúte, keď po rohovom kope skóroval stopér Antonio Raillo. O tri minúty nato však vyrovnal z pokutového kopu Samuel Saiz.

V drese domácich odohral celé stretnutie slovenský obranca Martin Valjent. Mallorca získala v sezóne päť bodov, nováčik z Girony štyri.

Atlético Madrid má po remíze na pôde Realu Sociedad San Sebastian 1:1 na konte sedem bodov.

Góly: 87. Raillo - 90. Saiz (z 11 m)

/Martin Valjent odohral celý zápas, Dominik Greif (obaja Mallorca) nefiguroval pre zranenie na súpiske/

Real Sociedad - Atlético Madrid 1:1 (0:1)

Góly: 55. Sadiq - 5. Morata

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real Madrid zvládol súboj o vedúcu priečku, Lewandowski opäť skóroval