Real je opäť lídrom tabuľky, šláger rozhodol jediný gól Rodriho

Federico Valverde (vpravo) sa teší z gólu so spoluhráčom Danim Ceballosom.
Federico Valverde (vpravo) sa teší z gólu so spoluhráčom Danim Ceballosom. (Autor: TASR/AP)
pf, TASR|11. sep 2022 o 16:25 (aktualizované 11. sep 2022 o 23:40)

Slovenský futbalista odohral celý zápas.

MADRID. Futbalisti majstrovského Realu Madrid si v nedeľnom zápase 5. kola španielskej La Ligy poradili na domácom trávniku s Mallorcou 4:1.

Pripísali si piaty triumf v sezóne a s plným počtom pätnástich bodov vedú tabuľku. FC Barcelona, ktorá spadla na 2. miesto, stráca dva body.

V drese hostí odohral slovenský obranca Martin Valjent celý zápas a v závere dostal žltú kartu, brankár Dominik Greif chýbal na súpiske pre zranenie.

Hostia išli do vedenia v 35. minúte po zásahu Vedata Muriqiho. V nadstavenom čase prvého polčasu vyrovnal Federico Valverde a o svojom triumfe rozhodol madridský veľkoklub po zmene strán.

V 73. minúte posunul Rodrygo loptu na Vinciusa Juniora a domáci útočník prekonal brankára Predraga Rajkoviča. Minútu pred koncom skóroval aj Rodrygo a skóre duelu uzavrel v nadstavenom čase Antonio Rüdiger.

V ďalšom zápase zvíťazilo Bilbao na ihrisku Elche 4:1 a posunulo sa v neúplnej tabuľke na piate miesto. Prvý triumf v ročníku si pripísali futbalisti Getafe, ktorí doma zdolali Real Sociedad 2:1. Hostia utrpeli druhú prehru v sezóne.

Štvrtú výhru v ročníku zaznamenal Betis Sevilla, ktorý sa po triumfe nad Villarrealom 1:0 dostal na tretie miesto v tabuľke. Domáci zvíťazili gólom Rodriho v 61. minúte. Betis stráca bod na druhú Barcelonu a tri na vedúci Real.

La Liga - 5. kolo - nedeľa:

Real Madrid - RCD Mallorca 4:1 (1:1)

Góly: 45.+4 Valverde, 73. Vinicius Junior, 89. Rodrygo, 90.+4 Rüdiger - 35. Muriqi

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real je opäť lídrom tabuľky, šláger rozhodol jediný gól Rodriho