Brankár Athletic Bilbao Unai Simon. (Autor: SITA/AP)

La Liga - 29. kolo:

Athletic Bilbao - FC Getafe 1:1 (1:1)

Góly: 29. Berchiche - 3. Ünal

ČK: 65. Cuenca (Getafe)

BILBAO. Futbalisti Athletica Bilbao remizovali v stretnutí 29. kola La Ligy doma s Getafe 1:1. Hostia, ktorí hrali od 65. minúty v početnej nevýhode po červenej karte Jorgeho Cuencu, nevyhrali už šesť ligových stretnutí za sebou.

Zápas na pôde favorita ale začali dobre, keď už v tretej minúte skóroval Enes Ünal. Bilbao však tento moment nerozhodil a bolo aktívnejšie.

Ešte pred uplynutím polhodiny hry vyrovnal skóre Yuri Berchiche a po spomenutom vylúčení mali domáci veľký tlak. Celkovo vyhrali na strely 22:7, na strely na bránu 11:2, ale vytúžený gól na 2:1 sa im streliť nepodarilo.

Bilbao naďalej figuruje v tabuľke na ôsmom mieste, ktoré však nezaisťuje účasť v pohárovej Európe. Getafe je na 15. pozícii s náskokom piatich bodov pred Cádizom, respektíve pred pásmom zostupu.