Pedri a Robert Lewandowski sa tešia po strelenom góle.
Pedri a Robert Lewandowski sa tešia po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. feb 2023 o 18:47 (aktualizované 12. feb 2023 o 23:34)

Barcelone aj Atléticu stačil na výhru jediný gól.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľňajšom dueli 21. kola španielskej La Ligy na ihrisku Villarrealu 1:0.

Jediný gól strelil v 18. minúte Pedri, ktorý sa presadil po priťuknutí od Roberta Lewandowského.

Barcelona natiahla sériu víťazstiev vo všetkých súťažiach na 11 zápasov. V lige vyhrala šiesty duel v rade a upevnila si vedúce postavenie v tabuľke, v ktorej má na druhý Real Madrid už 11-bodový náskok.

Obhajca titulu pre povinnosti na MS klubov v Maroku odohrá svoj zápas 21. kola až v stredu. Villarreal po tretej prehre za sebou zostal na ôsmom mieste.

Štvrtú priečku si poistilo Atlético Madrid, ktoré vydrelo na pôde Celty Vigo víťazstvo 1:0.

Rozhodol o ňom gól holandského útočníka Memphisa Depaya z 89. minúty.

Atlético hralo od 70. minúty bez vylúčeného obrancu Stefana Saviča, ktorý dostal červenú kartu za pridržanie Harisa Seferoviča rútiaceho sa do šance.

V prvom nedeľnom stretnutí Rayo Vallecano remizovalo na trávniku Getafe 1:1.