Robert Lewandowski sa teší po strelenom góle v drese FC Barcelona.
Robert Lewandowski sa teší po strelenom góle v drese FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. aug 2022 o 00:18

Poľský útočník si pripísal aj asistenciu.

MADRID. Poľský útočník Robert Lewandowski si otvoril strelecký účet v španielskom futbalovom klube FC Barcelona.

Prvými dvoma gólmi po letnom prestupe z Bayernu Mníchov sa podieľal na víťazstve v nedeľnom stretnutí 2. kola La Ligy na pôde Realu Sociedad San Sebastian 4:1.

Hneď v úvodnej minúte otvoril skóre, v druhom polčase pridal tretí zásah svojho tímu a na štvrtý prihral Ansuovi Fatimu. Víťazný gól strelil Ousmane Dembele.

Athletic Bilbao zvíťazil nad Valenciou 1:0. O zisku troch bodov pre baskický tím rozhodol v 43. minúte Alex Berenguer.

Villarreal triumfoval na štadióne Atlética Madrid 2:0. Hostí v 73. minúte poslal do vedenia Yeremy Pino, v závere nadstaveného času spečatil víťazstvo Villarrealu kanonier Gerard Moreno.

La Liga - 2. kolo:

Real Sociedad - FC Barcelona 1:4 (1:1)

Góly: 6. Isak - 1. a 68. Lewandowski, 66. Dembele, 79. Fati

Atlético Madrid - VIllarreal CF 0:2 (0:0)

Góly: 73. Pino, 90.+8 Moreno

ČK: 90.+5 Molina (Atletico)

Athletic Bilbao - Valencia CF 1:0 (1:0)

Gól: 43. Berenguer

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Lewandowski si otvoril strelecký účet v drese FC Barcelona, skóroval hneď dvakrát